Szablony dokumentów

Program do faktur wFirma.pl umożliwia korzystanie z bazy szablonów popularnych dokumentów takich jak np wezwanie do zapłaty. Dokumenty można generować w powiązaniu z fakturą, kontrahenta czy innym obiektem tak by odpowiednie pola same się wypełniały. Użytkownik ma możliwość definiowania własnych szablonów i modyfikowania domyślnych. Szablony dokumentów dostępne są już w pakiecie faktura premium, zapraszamy do zapoznania się z wersją demonstracyjną i porównaniem pakietów.

Jak można dodać lub zmodyfikować szablon? Wystarczy wejść w menu w zakładkę Ustawienia » Inne » Wydruki » Szablony dokumentów i następnie kliknąć Dodaj szablon dokumentu.

Czy przed wygenerowaniem konkretnego pliku pdf, można modyfikować dokument? Tak, oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia końcowych zmian, przed wygenerowaniem pliku pdf z szablonu dokumentu.

Jakie szablony wzorów i umów są dostępne domyślnie? Na razie dostępne jest tylko wezwanie do zapłaty (w związku z tym, że mamy teraz trudne czasy :). W przyszłości będziemy dodawać nowe. Jednak należy zaznaczyć, że użytkownicy mają pełną dowolność w definiowaniu szablonów w obrębie własnego konta.

Poniżej można obejrzeć film, pokazujący w jaki sposób działają szablony w naszym programie do faktur i księgowości online