Druki faktur

Serwis wfirma.pl umożliwia sprawne wystawianie faktur. Użytkownik ma możliwość wyboru kilku różnych wzorów faktur.

Gotowe druki faktur dostępne w systemie sklasyfikowano wg ich cech jako szablony:

 1. Prosty
 2. Elegancki
 3. Gradient i Gradient II
 4. Old School
 5. Elegancki - mikro faktura
 6. Elegancki z drukiem przelewu
 7. Elegancki z opisem produktów
 8. Elegancki - faktura uproszczona.

W każdym oferowanym przez nas pakiecie użytkownik ma możliwość wyboru szablonu faktur oraz umieszczenia na nim swojego logo. Co ważne, korzystający może dodać również swój własny wzór.

Jak wybrać szablon w systemie wfirma.pl?

W celu wybrania odpowiedniego szablonu lub też stworzenia własnego należy przejść do zakładki USTAWIENIA » FIRMA » FAKTURY » SZABLONY.

W pierwszym kroku użytkownik powinien:

 1. Określić imię i nazwisko wystawcy faktury;
 2. Wskazać, czy chce wymusić pokazywanie typu faktury przez system - od stycznia 2013 roku przy nazwie Faktura nie ma obowiązku zamieszczania słowa VAT. W związku z tym, że stosowanie określenia “Faktura VAT” nie jest błędne, system wfirma.pl umożliwia użytkownikom na korzystanie z powyższej nazwy;
 3. Zadecydować, czy na fakturach mają znajdować się opisy "Oryginał" / "Kopia" - przedsiębiorcy nie mają obowiązku stosowania powyższych określeń na fakturach, jednak system przewiduje możliwość dobrowolnego korzystania z takich oznaczeń.

Kolejny etap to wybór odpowiedniego szablonu faktur.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Obowiązki pracodawcy w razie śmierci pracownika
Śmierć pracownika wiąże się z rozwiązaniem stosunku pracy. Sprawdź, jakie obowiązki ciążą na Tobie jako pracodawcy w momencie śmierci pracownika.
Czytaj dalej
Urodzenie dziecka w trakcie urlopu wychowawczego
Zastanawiasz się, jakie konsekwencje niesie za sobą urodzenie kolejnego dziecka w trakcie urlopu wychowawczego? Czy grozi Ci jego przerwanie albo zawieszenie? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.
Czytaj dalej
Program województwa łódzkiego dla dynamicznego rozwoju regionu
Od 2004 r. zrealizowano ponad 13 tys. przedsięwzięć dofinansowanych z budżetu UE. Regionalny program województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020 ma przynieść kolejne zmiany w regionie. Władzom samorządowym zależy na wzbudzeniu postaw przedsiębiorczych.
Czytaj dalej