Druki faktur

Serwis wfirma.pl umożliwia sprawne wystawianie faktur. Użytkownik ma możliwość wyboru kilku różnych wzorów faktur.

Gotowe druki faktur dostępne w systemie sklasyfikowano wg ich cech jako szablony:

 1. Prosty
 2. Elegancki
 3. Gradient i Gradient II
 4. Old School
 5. Elegancki - mikro faktura
 6. Elegancki z drukiem przelewu
 7. Elegancki z opisem produktów
 8. Elegancki - faktura uproszczona.

W każdym oferowanym przez nas pakiecie użytkownik ma możliwość wyboru szablonu faktur oraz umieszczenia na nim swojego logo. Co ważne, korzystający może dodać również swój własny wzór.

Jak wybrać szablon w systemie wfirma.pl?

W celu wybrania odpowiedniego szablonu lub też stworzenia własnego należy przejść do zakładki USTAWIENIA » FIRMA » FAKTURY » SZABLONY.

W pierwszym kroku użytkownik powinien:

 1. Określić imię i nazwisko wystawcy faktury;
 2. Wskazać, czy chce wymusić pokazywanie typu faktury przez system - od stycznia 2013 roku przy nazwie Faktura nie ma obowiązku zamieszczania słowa VAT. W związku z tym, że stosowanie określenia “Faktura VAT” nie jest błędne, system wfirma.pl umożliwia użytkownikom na korzystanie z powyższej nazwy;
 3. Zadecydować, czy na fakturach mają znajdować się opisy "Oryginał" / "Kopia" - przedsiębiorcy nie mają obowiązku stosowania powyższych określeń na fakturach, jednak system przewiduje możliwość dobrowolnego korzystania z takich oznaczeń.

Kolejny etap to wybór odpowiedniego szablonu faktur.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wybrać firmowe konto bankowe?
Prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz złożyć firmowe konto bankowe? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze firmowego konta bankowego i na jakie czynniki warto zwrócić uwagę (opłata za prowadzenie rachunku, prowizje, karta płatnicza).
Czytaj dalej
Opis stanowiska pracy - co to jest i do czego przydaje się w firmie?
Jaki jest najprostszy sposób na zapoznanie pracownika z zakresem jego obowiązków, uprawnień czy strukturą organizacyjną w firmie? Wystarczy sporządzony opis stanowiska pracy! Sprawdź, co powinien zawierać.
Czytaj dalej
Rekrutacja a prawa autorskie - co warto wiedzieć?
W trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej przedsiębiorca może poprosić rekruta o przedstawienie pomysłów związanych np. z reklamą i promocją firmy. Czy prawa autorskie chronią w ten sposób przedstawione pomysły? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!
Czytaj dalej