Amortyzacja

System samodzielnie wylicza i księguje do Księgi Przychodów i Rozchodów co miesiąc odpisy amortyzacyjne. Amortyzację rozpoczyna od miesiąca następującego po miesiącu, w którym przyjęto środek trwały do użytkowania.

Najpierw jednak należy zaksięgować zakup tego środka bądź ręcznie wprowadzić środek trwały do kartoteki środków trwałych. Zobacz: Zakup środków trwałych

W zakładce Ewidencje » Kartoteka środków trwałych poprzez kliknięcie na dany środek trwały można zobaczyć jego roczny plan amortyzacji.

Istnieje możliwość samodzielnego decydowania o częstotliwości amortyzacji poprzez złapanie lewym przyciskiem myszy miesięcznego odpisu i przesunięcie go do innego miesiąca.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej