Deklaracje - składka na społeczne przy zaliczce

  • Osoba prowadząca działalność gospodarczą ma prawo odliczyć od dochodu zapłaconą składkę na swoje ubezpieczenie społeczne.
  • Składkę odlicza się w miesiącu (kwartale w przypadku kwartalnego rozliczenia podatku dochodowego), w którym została zapłacona. Przykładowo składka za grudzień 2013 roku zapłacona w styczniu 2014 roku będzie odliczona w zaliczce za styczeń 2014 roku płatnej w terminie do 20 lutego 2014 roku.
  • System automatycznie uwzględnia składki na podstawie dat rozliczeń deklaracji DRA.
  • Możliwe jest odliczenie składek z deklaracji wygenerowanych poza systemem wFirma.pl. Służy do tego pole pozostałe składki. W większości przypadków pole to pozostanie puste.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej