Ewidencje - stany liczników - zdarzenie

  • Koniec okresu rozliczeniowego VAT - zgodnie z ustawą o VAT podatnik zobowiązany jest na koniec każdego okresu rozliczeniowego (miesiąc/kwartał) dokonać odczytu stanu licznika
  • Początek wykorzystania pojazdu wyłącznie do działalności - oznacza wybór 100% odliczania VAT od wszystkich wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem, konieczność zgłoszenia pojazdu w urzędzie oraz prowadzenia kilometrówki (Wydatki » Kilometrówka » Dodaj wpis)
  • Koniec wykorzystania pojazdu wyłącznie do działalności - oznacza przejście ze 100% odliczania VAT na 50% od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem (w przypadku motocykli i samochodów osobowych do dnia 30 czerwca 2015 VAT od paliwa nie będzie odliczany), konieczność złożenia aktualizacji VAT-26 najpóźniej na dzień przed zmianą wykorzystania oraz zakończenie obowiązku prowadzenia kilometrówki VAT

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej