Faktury - faktura anulowana

  • Fakturę można anulować, gdy nie została jeszcze wprowadzona do obrotu prawnego. W innych wypadkach należy wystawić fakturę korygującą. Typowym przykładem, kiedy można anulować fakturę jest wysłanie kontrahentowi przesyłki za pobraniem. W przypadku, gdy kontrahent nie odbierze przesyłki i faktury, można taki dokument anulować.
  • Anulowaną fakturę należy przechowywać w dokumentacji w dwóch egzemplarzach (przeznaczonym dla klienta oraz przeznaczonym dla sprzedawcy) z odpowiednią ręczną adnotacją, że została unieważniona.
  • Anulowana faktura nie jest nigdzie księgowana, nie ma również skutków w magazynie, analizach i podsumowaniach.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej