Faktury Vat

Zobacz: wystawianie faktury Vat

Wystawione w programie faktury sprzedaży są automatycznie księgowane w zakładce  Ewidencje » Rejestr sprzed.VAT oraz w zależności od formy opodatkowania Księga przychodów i Rozchodów/Ewidencja Przychodów ( dla ryczałtowców)


Faktury za usługi transportowe i budowlane.

Usługi transportowe i budowlane wymagają szczególnej  uwagi ze względu na moment powstania obowiązku podatkowego. Obowiązek ten powstaje w miesiącu wpłynięcia płatności (całości lub części),  jednak do 30 dni od daty sprzedaży.
Dlatego przy wystawianiu faktury należy w zakładce Zaawansowane w Schemacie księgowym wybrać pozycję faktura za usługi transportowe lub budowlane.


30-ego dnia nasz system automatycznie zaksięguje dokument do Rejestru sprzed. VAT.

W przypadku gdy płatność za fakturę nastąpi wcześniej należy ją zaznaczyć i użyć opcji Rozlicz. Następnie wpisać faktyczną datę płatności, od której zależeć będzie w jakim miesiącu system zaksięguje fakturę do Rejestru sprzed.VAT.

Zobacz też: Zamówienia , Faktury zaliczkowe , Faktury automatyczne, Duplikaty faktur, Zagraniczne faktury sprzedaży .

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej