Kadry

Wraz z dzisiejszą aktualizacją wprowadzamy moduł Kadry, który umożliwi Państwu ewidencję pracowników, tworzenie umów (o pracę, zlecenia, umowy o dzieło), tworzenie list płac, prowadzenie ewidencji czasu pracy, wydruki list obecności, kartotek wynagrodzenia i pasków płacowych, a także tworzenie deklaracji PIT-11 i zaliczek PIT-4.

Zmieniliśmy również druk deklaracji ZUS-DRA. W związku z wprowadzeniem załączników RCA / RSA / RZA przygotowaliśmy nowy wygląd druku deklaracji zawierający kolorowe tło.Kolejną nową funkcjonalnością jest możliwość wprowadzania remanentów i uwzględniania ich przy zaliczce na podatek dochodowy. W księgowaniu przychodów dodaliśmy również nowe stawki podatku i możliwość określenia waluty. W Ustawieniach można już wprowadzić samochód nie będący środkiem trwałym (leasing).

Wiele zmian pojawi się również w zakładkach Produkty i Kontrahenci. Wprowadziliśmy kategorie produktów, możliwość masowej modyfikacji produktów i kontrahentów. Rozszerzone zostały również podsumowania na listach faktur i wydatków.
Pakiet Faktura premium został wzbogacony o możliwość dodawania wydatków.

Przydatną zmianą jest również druk adresu korespondencyjnego kontrahenta na odwrocie oryginału faktury.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej