Kadry - umowa o pracę - ulga podatkowa

  • Jeśli pracownik jest zatrudniony jeszcze w innej firmie i tam przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy już jest uwzględniona kwota zmniejszająca podatek należy zaznaczyć opcję brak.
  • Pracownik zobligowany jest do złożenia pracodawcy druku PIT-2, w którym oświadcza że ten płatnik będzie odliczał od zaliczek kwotę zmniejszającą podatek.
  • Jeżeli podatnik złoży płatnikowi oświadczenie o zamiarze wspólnego opodatkowania małżonków, jego zaliczki mogą być zmniejszane o podwójną kwotę zmniejszającą podatek pod warunkiem, że małżonek lub dziecko nie uzyskują żadnych dochodów (z wyjątkiem renty rodzinnej).

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej