Księgowanie - korekty - księgowanie do KPiR

  • Jest to moment ujęcia korekty wydatku w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2016 r., korekta wynikająca z pomyłki powinna zostać zaksięgowana w tym samym okresie co faktura pierwotna, a więc zwykle zgodnie z datą jej wystawienia bądź ujęcia w kosztach. W pozostałych przypadkach (np korekta ze względu na udzielony rabat lub zwrot towaru) jako datę księgowania należy wskazać dzień otrzymania korekty. Więcej na temat zasad korekty wydatków można przeczytać tutaj.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej