Księgowanie - rozliczenie międzyokresowe kosztu

  • RMK - rozliczenie międzyokresowe kosztu. Opcję należy zaznaczyć w przypadku rozliczania kosztów metodą memoriałową, gdy wydatek dotyczy więcej niż jednego okresu rozliczeniowego. Uzupełnij daty obowiązywania wydatku (od -do) a system automatycznie podzieli oraz zaksięguje odpowiednią część kosztu w poszczególnych miesiącach (proporcjonalnie do ilości dni w danym miesiącu). W przypadku wydatków związanych z pojazdem, do którego prowadzona jest ewidencja przebiegu pojazdu, koszt zostanie przypisany do listy wydatków objętych kilometrówką.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej