Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Ujmowanie zdarzeń po zamknięciu ksiąg rachunkowych
Jak wiadomo, obowiązek zatwierdzenia sprawozdania finansowego mija z dniem 30 czerwca. Jednakże bywają sytuacje, kiedy jednostki po tym czasie muszą ująć w księgach zdarzenia gospodarcze dotyczące zamkniętego roku. Sprawdź, jak to zrobić!
Czytaj dalej
Konstytucja dla przedsiębiorców?
Prawo działalności gospodarczej, zwane "konstytucją dla przedsiębiorców", ma być uchwalone w tym roku. Jakie są główne założenia projektu, jakie zmiany chce wprowadzić resort gospodarki, komu się to podoba, a komu nie?
Czytaj dalej
Wzór Umowa o podwykonawstwo z omówieniem
Nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych wprowadziła znaczące zmiany, które w większym stopniu regulują zakres zawierania umów z podwykonawcami. Po raz pierwszy m.in. wprowadzono definicję umowy o podwykonawstwo. Sprawdź, jak sporządzić taką umowę!
Czytaj dalej