Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Minimalna stawka godzinowa - ile wynosi i jak ją ustalić?
Stawka godzinowa wprowadzona jest, by przeciwdziałać nieuczciwym praktykom pracodawców. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile wynosi minimalna stawka godzinowa dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę w 2015 roku!
Czytaj dalej
Wniosek o rozłożenie na raty płatności zaległości podatkowej - wzór z omówieniem
Czy wiesz, że rozłożenie płatności na raty następuje wyłącznie na wniosek podatnika. Sprawdź, jak należy sporządzić wniosek o rozłożenie na raty płatności zaległości podatkowej? Do pobrania darmowy wzór z szerokim omówieniem w formacie DOCX oraz PDF!
Czytaj dalej
Co powinna zawierać umowa ugody?
Ugoda to umowa pomiędzy stronami, które do tej pory żyły w sporze. Z jakich elementów powinna składać się umowa ugody? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co dłużnik musi zrobić, aby zwolniono go z częściowej spłaty zobowiązania!
Czytaj dalej