Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

PIT-11 - lepiej przez Internet niż pocztą poleconą
Formularz PIT-11 informuje o wysokości uzyskanych dochodów przez pracownika oraz pobranych zaliczek w danym roku podatkowym. Sprawdź, kto może korzystać z PIT-11 w formie papierowej i dlaczego preferowana jest elektroniczna wysyłka.
Czytaj dalej
Nazwa towarów i usług na paragonie fiskalnym
Nazwa towarów i usług na paragonie powinna pozwalać na jednoznaczną identyfikację przedmiotu sprzedaży. Jaka powinna być nazwa towaru lub usługi, aby nie została zakwestionowana przez urząd skarbowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Czytaj dalej
Pre-współczynnik w VAT - kiedy należy go stosować
Weszły w życie nowe przepisy, które ustalają pre-współczynik w VAT przy odliczaniu wydatków o charakterze mieszanym. Kiedy dokładnie stosuje się pre-współczynnik w VAT i na jakich zasadach należy go ustalać? Dowiedz się więcej na ten temat!
Czytaj dalej