Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Nie każdy wydatek związany z samochodem może być kosztem firmowym
Według ogólnej zasady kosztami podatkowymi są wydatki na samochód, które przyczyniają się do uzyskania bądź zachowania źródła przychodów. Jednak nie każdy wydatek związany z samochodem może być kosztem firmowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Czytaj dalej
Jak obliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
Urlop wypoczynkowy jest świadczeniem na rzecz pracownika którego ten nie może się zrzec. Czy wiesz, w jaki sposób wyliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
Czytaj dalej
Składki preferencyjne - jak z nich korzystać?
Osobom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej, przysługuje prawo do opłacania tak zwanego "małego ZUS". Jednak składki od niższej podstawy można opłacać wyłącznie przez ustalony z góry okres. Sprawdź, ile wynoszą składki preferencyjne!
Czytaj dalej