Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Konieczność wystawienia paragonu
Konieczność wystawienia paragonu leży po stronie przedsiębiorcy. Osoba fizyczna ma możliwość zwrócenia się z prośbą o wystawienie faktury do paragonu. W jaki sposób przedsiębiorca powinien zewidencjonować taką transakcję? Sprawdź!
Czytaj dalej
Zawieranie ugody z dłużnikiem
Zawieranie ugody z dłużnikiem w wielu sytuacjach jest rozwiązaniem tańszym oraz szybszym niż dochodzenie swoich praw przed sądem. Jakie zalety ma zawarcie ugody z dłużnikiem oraz jak skłonić dłużnika do zawarcia ugody? Dowiedz się czytając nasz artykuł.
Czytaj dalej
Wzór Odstąpienie od umowy o dzieło z omówieniem
Każdy konsument może złożyć reklamację w przypadku nieprawidłowego wykonania dzieła. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest odstąpienie od umowy o dzieło. Do pobrania darmowy wzór odstąpienia w dwóch formatach - pdf i docx!
Czytaj dalej