Księgowanie sprzedaży

Wystawione w systemie wfirma.pl dokumenty są przez niego automatycznie księgowane.

W przypadku gdy dokumenty sprzedaży są wystawione w innym programie, księgowania dokonujemy w zakładce Księgowanie » Przychody i postępujemy zgodnie z zaleceniami programu.

Księgowanie przychodu wg propozycji programu dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych


Wyjątkiem jest faktura zaliczkowa wystawiona w innym programie, którą księguje się w zakładce Ewidencje»Rejestr sprzed.Vat

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Formularz oświadczenia o wyborze opodatkowania całości przychodów z najmu przez jednego z małżonków z omówieniem
Mający wspólność majątkową małżonkowie, którzy wynajmują prywatnie nieruchomość, dochody z tego tytułu powinni rozliczać oddzielnie. Jednak ustawodawca dał możliwość rozliczenia przychodów przez jedno z małżonków. Dowiedz się, w jakiej sytuacji!
Czytaj dalej
Krajowe informacje podsumowujące od 1 lipca 2015
Od lipca 2015 r. do obrotu gospodarczego zostały wprowadzone krajowe informacje podsumowujące. Będą je składali podatnicy dokonujący sprzedaży objętej mechanizmem odwrotnego obciążenia w obrocie krajowym. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!
Czytaj dalej
Zgoda na publikację wizerunku pracownika - wzór z omówieniem
Jeżeli przedsiębiorca chce wykorzystać wizerunek swojego pracownika, powinien na początek prawnie się zabezpieczyć. Jednym z elementów zabezpieczenia jest uzyskanie zgody na publikację wizerunku pracownika. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!
Czytaj dalej