Najczęściej zadawane pytania

 • Czy oprócz poinformowania US o zmianie miejsca przechowywania KPiR, należy jeszcze coś gdzieś zgłaszać? aby prowadzić KPiR przy zastosowaniu technik informatycznych należy posiadać szczegółową instrukcję obsługi programu - czy posiadają Państwo taką instrukcję?

  Nie informuje się US o stosowaniu technik informatycznych,bo korzystanie z serwisu wFirma.pl nie jest księgowością elektroniczną (wg definicji z ustawy). Wfirma.pl jest tylko oprogramowaniem, narzędziem, które tworzy na samym końcu dokumenty papierowe, które należy wydrukować i przechowywać w swojej siedzibie.

 • W jakim czasie od dokonania przelewu pakiet zostanie odblokowany?

  Jeśli jest to przelew dokonany za pośrednictwem DOtPay to w ciągu kilku minut.

 • Pracuję na pakiecie "Fakturowanie i Księgowość". Czy przechodząc na pakiet "Fakturowanie" utracę swoje dotychczasowe dane?

  Przy zmianie pakietu na inny dane nie są usuwane chyba, że użytkownik sobie tego zażyczy. Przy zmianie z pakietu "Fakturowanie i Księgowość" na "Fakturowanie" utraci się dostęp do danych związanych tylko i wyłącznie z pakietem "Fakturowanie i Księgowość".

 • Czy z jednego konta może korzystać kilka osób?

  Tak, w ramach jednego konta można dodawać nieograniczoną liczbę użytkowników, co więcej ograniczać ich uprawnienia i monitorować aktywność.

 • Na wystawionych przeze mnie fakturach pojawiają się reklamy. Jak mogę się ich pozbyć?

  Reklamy pojawiają się tylko przy korzystaniu z darmowego pakietu Faktura. Aby ich nie było należy wykupić choćby najtańszy pakiet.

 • Czy można zmienić czcionkę na wystawianych fakturach?

  Nie ma takiej możliwości, ale można zmienić wygląd faktury wybierając inny szablon, panel Ustawienia »  Faktury.

 • Czy istnieje możliwość zmodyfikowania numerów faktur sprzedaży?

  Tak, aby móc zmieniać numery istniejących już w serwisie faktur sprzedaży, należy w zakładce Ustawienia » Faktury » Serie faktur odhaczyć opcję Sprawdzanie poprawności numeracji faktur i blokada modyfikacji numeru.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej
Jak przechowywać e-akta osobowe?
Wiele wskazuje na to, że coraz bliżej jest do momentu, kiedy dokumentacja pracownicza będzie prowadzona i przechowywana w wersji elektronicznej. Czy przedsiębiorcy wiedzą jak przechowywać e-akta osobowe, aby dane w nich zawarte były bezpieczne? Sprawdź!
Czytaj dalej
Powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT
Coraz większa grupa podatników ma obowiązek składania comiesięcznych plików JPK_VAT. Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje otrzymanie powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT i czy jest ono jednoznaczne z nałożeniem kary na podatnika!
Czytaj dalej