Tworzenie deklaracji

Deklaracje tworzymy w panelu Biuro » Deklaracje polecenie Dodaj deklarację. Wszystkie deklaracje są automatycznie obliczane i generowane  przez program – wystarczy wybrać rodzaj deklaracji.

Program podpowiada na podstawie informacji uzupełnionych w panelu  Ustawienia » Dane firmy jakie deklaracje powinien wygenerować podatnik.

Deklaracje, które sporządza przedsiębiorca przy wybranym sposobie rozliczania


W przypadku wspólników spółki deklaracje, takie jak ZUS DRA oraz zaliczki na podatek, należy generować osobno dla każdej osoby.

Deklaracje, które sporządzają wspólnicy przy wybranym sposobie rozliczania

Deklaracje powinny być generowane po zaksięgowaniu wszystkich dokumentów i uwzględnieniu informacji dotyczących rozliczanego okresu.

Program nie aktualizuje wygenerowanych już deklaracji. Dlatego przy wprowadzaniu zmian mogących wpłynąć na wysokość obliczonego zobowiązania do Zusu czy Urzędu, należy użyć polecenia Modyfikuj lub usunąć stworzoną deklarację i wygenerować kolejną. Jeśli deklaracja została już wysłana (nie dotyczy zaliczki na podatek), a zmiany należy uwzględnić w okresie dotyczącym tej deklaracji należy wygenerować i wysłać korektę deklaracji.


Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej