Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT)

Fakturę dokumentującą wewnatrzwspólnotową dostawę towarów w systemie wFirma.pl można przygotować przechodząc do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » WYSTAW FAKTURĘ.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT)

W polu przeznaczonym na wybór stawki podatku VAT należy wybrać 0% WDT. W tej sytuacji sprzedawca po spełnieniu wszystkich warunków nie płaci podatku należnego VAT. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: Dokumenty potwierdzające dokonanie WDT.

W przypadku użytkowników korzystających z modułu księgowego (pakiet Optymalny lub Rozbudowany), kwota netto pojawi się w deklaracji VAT w wierszu Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jako podstawa opodatkowania.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej