Wysyłanie wezwań do zapłaty

Wezwanie do zapłaty użytkownik może wydrukować i przesłać pocztą tradycyjną bądź poprzez e-mail.
W tym celu w oknie dialogowym, które pojawi się po wybraniu Dokumenty/Wezwanie do zapłaty należy określić rodzaj (rys.1).  Do wyboru jest plik PDF oraz spakowane w ZIP - pozwalający na zapisanie i wydruk, a także załącznik i treść HTML jako propozycja wysłania wezwania poprzez e-mail.

rys.1

Szablon wezwania do zapłaty można zmienić na stałe w panelu Ustawnienia » Szablony dokumentów, modyfikuąc zaznaczone wezwanie. Można też zaznaczając opcję tryb edycji (rys.2) wprowadzić poprawki w wypełnionym danymi szablonie, przed wygenerowaniem wydruku czy wysłaniem maila (rys.3)

rys.2


rys.3


Zaznaczenie opcji zapisz w dokumentach (rys.2) spowoduje, że wygenerowane wezwanie zostanie przeniesione do zakładki Dokumenty w szczegółach kontrahenta (rys.4)

rys.4

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej