Zakupy z zagranicy

Aby zaksięgować fakturę zakupu w walucie obcej należy zaklasyfikować ją do odpowiedniego typu wydatku, a następnie wybrać walutę, w której jest wystawiona.
Program automatycznie przeliczy kwotę po odpowiednim kursie NBP i przeniesie ją do Ewidencji w walucie polskiej .

Możliwe jest rozliczanie  transakcji zakupowych z krajami Unii Europejskiej jak również z tymi poza wspólnotą poprzez zaznaczenie odpowiedniej ikonki WNT, import usług, uproszczony import towarów.

Księgowanie faktury z Niemiec wystawionej w Euro

Zobacz też: Księgowanie WNT, Księgowanie importu usług

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej
Jak przechowywać e-akta osobowe?
Wiele wskazuje na to, że coraz bliżej jest do momentu, kiedy dokumentacja pracownicza będzie prowadzona i przechowywana w wersji elektronicznej. Czy przedsiębiorcy wiedzą jak przechowywać e-akta osobowe, aby dane w nich zawarte były bezpieczne? Sprawdź!
Czytaj dalej
Powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT
Coraz większa grupa podatników ma obowiązek składania comiesięcznych plików JPK_VAT. Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje otrzymanie powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT i czy jest ono jednoznaczne z nałożeniem kary na podatnika!
Czytaj dalej