Zmiany w ustawie o kontroli skarbowej

Zmiany w ustawie o kontroli skarbowej - Nie będzie odsetek Senat przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej. Jedną ze zmian pozytywnych dla podatnika jest wprowadzenie zapisu w którym podatnik nie jest obciążany odsetkami od zobowiązań podatkowych za okres kontroli w przypadku gdy ta będzie trwać dłużej niż 6 miesięcy, chyba że okres kontroli został przedłużony z winy kontrolowanego.

Okres postępowania kontrolnego liczy się od dnia wszczęcia tego postępowania do dnia doręczenia decyzji wydanej w pierwszej instancji.

Dzięki tej nowelizacji podmioty kontrolowane przez inspektorów Urzędu Kontroli Skarbowej będą korzystać z takich samych praw jak firmy, kontrolowane przez organy podatkowe (urzędy skarbowe). Nowelizacja wchodzi w życie 1 lipca 2010 r.


Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej