Ewidencje - protokoły likwidacji - księgowanie reszty umorzenia

  • Tak – Reszta odpisów amortyzacyjnych w przypadku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, zostanie zaksięgowana do KPiR. Wybieramy "TAK" jeśli np: nastąpiła kradzież środka trwałego -musi być on objęty dobrowolnym ubezpieczeniem, nastąpiło przekazanie na cel prywatny i następnie w tym samym miesiącu jego sprzedaż, gdy uległ zniszczeniu powstałym w sposób niezawiniony przez podatnika.
  • Nie – Reszta odpisów amortyzacyjnych w przypadku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych nie zostanie zaksięgowana do kosztów w KPiR. Wybieramy "NIE" jeśli np. następuje nieodpłatne przekazanie środka trwałego, albo przekazanie na cele prywatne.

Więcej informacji na ten temat w artykule: Kiedy likwidacja środka trwałego nie umorzonego może być kosztem

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej