Program kadry i płace online

Zintegrowany system do prowadzenia kadr, wyliczania płac i rozliczania składek ZUS.

Testuj za darmo
Program kadry i płace

Zalety programu Kadry i Płace online:

Zgodnie z prawem sporządzisz umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło. W jednym miejscu wygenerujesz umowę i zarejestrujesz ją w ZUS.
Po prostu – zapomnij co to Płatnik. Zaawansowane i wygodne narzędzie do generowania i wysyłki bezpośrednio z systemu: dokumentacji zgłoszeniowej i deklaracji rozliczeniowych do ZUS.
W prosty sposób wyliczysz godziny pracy i nadgodziny w różnych systemach zatrudniania pracowników. Ponadto ustalisz indywidualne harmonogramy czasu pracy.
Oprogramowanie automatycznie generuje deklaracje miesięczne oraz roczne informacje PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR. Integracja z MF pozwala je podpisać i wysłać bezpośrednio z systemu.
System posiada funkcje usprawniające sporządzanie list płac oraz rachunków od umów zleceń czy umów o dzieło. Wyliczanie wynagrodzenia za absencję chorobową lub urlopy.
Poznaj
więcej funkcji
Kadr i płac online

Kadry i płace online to wygodne rozwiązanie dla firm!

Poznaj dodatkowe funkcje i skorzystaj z ułatwień dotyczących rozliczania pracowników w Twojej firmie.

Zatrudniając nowego pracownika, można pozyskać jego dane osobowe niezbędne do nawiązania stosunku pracy, wysyłając prosto z systemu elektroniczny kwestionariusz osobowy. Dzięki temu dane pracownika są pozyskiwane szybko i bezpiecznie.
W systemie są dostępne dokumenty, które pracownik powinien wypełnić podczas procesu zatrudnienia. Pracodawca może wydrukować je już z danymi pracodawcy i pracownika, co ułatwi ich wypełnianie.
System umożliwia samodzielne pobieranie różnego rodzaju zaświadczeń, poświadczeń i innej dokumentacji związanej z zatrudnieniem przez pracowników.
W prosty sposób rozlicza się członków rodziny, którzy pomagają w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Niezależnie czy swoją pomoc świadczą bezumownie, czy są zatrudnieni na podstawie umowy.
Zarówno przy pracowniku, jak i przedsiębiorcy można dodać członków jego rodziny, co pozwoli na szybkie ich zgłaszanie do ZUS na druku ZCNA. Tak przygotowaną deklarację można wysłać bezpośrednio z systemu.
Proces dodania nowozatrudnionego pracownika został uproszczony i jest bardzo intuicyjny. Z jednego miejsca można wprowadzić pracownika i dodać mu umowę.
W celu uzyskania zasiłku wypłacanego przez ZUS należy złożyć odpowiednie dokumenty. System umożliwia ich generowanie. W szybki sposób można stworzyć zaświadczenie Z‑3, Z‑3B, Z‑3A, Z‑15A, Z‑15B. Zaświadczenia te można także importować do PUE.
System umożliwia naliczanie wpłat na PPK, automatycznie wylicza podatek od wpłat pracodawcy. Możliwe jest także generowanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych. Dzięki temu rozliczenia PPK są szybkie i łatwe.
Prowadząc rozliczenia kadrowe, w łatwy sposób można wygenerować: PIT 11, IFT‑1/IFT‑1R, PIT 4R, PIT 8AR. Wszystkie dane do deklaracji są pobierane automatycznie z systemu, więc utworzenie ich zajmuje tylko chwilę.
W przypadku powołania na członka zarządu, w systemie można dodać umowę dla organu zarządzającego oraz rozliczyć jego wynagrodzenie. System poprawnie wylicza podatek od wynagrodzenia i wykazuje jaką kwotę należy wypłacić.
W spółkach kapitałowych, jako część wypracowanego zysku dla akcjonariuszy, wypłaca się dywidendy. System wFirma w prosty sposób pozwala na wyliczenie wypłaconych dywidend dla akcjonariuszy.

Zobacz pełny zakres usługi Kadry i płace

Zobacz pełny zakres usługi Kadry i płace

Najczęstsze pytania:

  • Czym są kadry i płace online?

    Kadry i płace online to zintegrowane oprogramowanie do prowadzenia w jednym miejscu spraw związanych z obsługą kadr, wyliczania płac i rozliczania składek ZUS.

    System posiada wszystkie funkcje tradycyjnego programu kadrowo-płacowego wzbogaconego o integrację z e-ZUS i PUE oraz moduł udostępniający dane dla pracowników online - panel E-pracownik.

    Oprogramowanie jest kompleksowym narzędziem do rozliczania pracowników.
Poradnik

Dopiero zaczynasz?
Mamy coś na start dla Ciebie:

Pierwsze kroki w wFirma
Wprowadzenie
Poznaj najważniejsze funkcje wFirmy
Wprowadzenie
Biura rachunkowe

Chcesz samodzielnie wystawiać faktury bez limitów, a księgowość pozostawić biurom rachunkowym?

Zobacz wizytówki ponad 500 biur rachunkowych z całej Polski

Zobacz biura
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska