Ubezpieczenia ZUS

Moduł ubezpieczenia służy do kompleksowego rozliczania składek oraz zobowiązań do ZUS za pracowników i przedsiębiorców. Nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania.

Wygodna komunikacja z ZUS

Wygodna komunikacja z ZUS
Pełna integracja z e‑ZUS pozwala na wysyłkę wszystkich deklaracji bezpośrednio z systemu, bez konieczności używania programu Płatnik.
Wygodna komunikacja z ZUS

Deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe

Deklaracje zgłoszeniowe  i rozliczeniowe
wFirma to zaawansowane i wygodne narzędzie do generowania i wysyłania do ZUS bezpośrednio z systemu dokumentacji zgłoszeniowej. System umożliwia zgłaszanie do ubezpieczeń pracowników, przedsiębiorców, członków ich rodzin oraz osób współpracujących.
Deklaracje zgłoszeniowe  i rozliczeniowe

Deklaracje rozliczeniowe

Deklaracje rozliczeniowe
Aby w prawidłowy sposób generować deklaracje rozliczeniowe, w pierwszej kolejności powinny zostać wprowadzone informacje dotyczące tytułów ubezpieczenia przedsiębiorcy i odpowiedni schemat składek ZUS.

System umożliwia generowanie i składanie dla przedsiębiorcy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA oraz załączników do niej, jeśli zatrudnia pracowników (ZUS RCA/RZA/RSA).

W systemie przewidziano również opcję, która pozwala na rozliczenie osób współpracujących, które pomagają przedsiębiorcy bezumownie.
Deklaracje rozliczeniowe

Zasiłki i wnioski

Zasiłki i wnioski
Zasiłek chorobowy
W systemie można wygenerować zaświadczenia do ZUS w związku ze zwolnieniem lekarskim dla przedsiębiorcy, osoby współpracującej oraz zleceniobiorcy objętego dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym.

Zasiłek opiekuńczy
Platforma oferuje możliwość generowania wniosków o zasiłek opiekuńczy za czas sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny. Wniosek Z-15A/B jest interaktywnym formularzem tworzonym automatycznie na bazie danych wdrożonych do systemu.

Zasiłek macierzyński
System wFirma pozwala na stworzenie i wysyłkę do ZUS wszelkich deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych związanych z zasiłkiem macierzyńskim przedsiębiorcy oraz osoby współpracującej.
Zasiłki i wnioski

Dodatkowe funkcje

Masowa wysyłka deklaracji

W prosty sposób przekażesz dokumenty bezpośrednio do ZUS za wszystkich klientów jednocześnie, za pomocą podpisu kwalifikowanego. Masz też możliwość masowego wygenerowania UPO.

Import zwolnień lekarskich

Integracja systemu z PUE ZUS pozwala poprawnie zaimportować elektroniczne zwolnienia e-ZLA i naliczyć wynagrodzenie chorobowe.

Co zyskujesz z wFirmą?

Wygodę pracy

Wszystkie dane firmowe masz w jednym miejscu, dostępne 24/7. Rozbudowane narzędzia w systemie ułatwią prowadzenie firmy.

Mobilność

Twoja firma tam, gdzie Ty. Możesz pracować na dowolnym urządzeniu posiadającym internet i w każdym miejscu.

Zgodność

Zapewniamy bezpieczeństwo informacji. System jest dostosowany do aktualnych przepisów prawa oraz spełnia wymogi RODO.

Aktualizacje

Rozwijamy serwis poprzez regularne i bezpłatne aktualizacje. Dodajemy nowe funkcje przydatne przy prowadzeniu biznesu.

Wsparcie

Korzystaj z panelu pomocy i forum użytkowników. Masz dostęp do wsparcia ekspertów księgowych, podatkowych i prawnych.

Finansowanie firmy

Platforma pozwala na stałe finansowanie sprzedaży na podstawie wystawionych faktur oraz wspieranie płatności własnych klientów.

Wsparcie, gdy tego potrzebujesz Wsparcie, gdy tego potrzebujesz

Wsparcie, gdy tego potrzebujesz

Na łamach Poradnika Przedsiębiorcy piszemy dla 4 milionów użytkowników miesięcznie

Zajrzyj do Poradnika
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska