Windykacja

Monitoring płatności w systemie umożliwia zarządzanie miękką windykacją. Program generuje wezwania do zapłaty oraz pozwala na ich bezpośrednią wysyłkę do klienta.

Miękka windykacja online

Miękka windykacja online
System pozwala zaprogramować automatyczne wysyłanie wiadomości z wezwaniem do zapłaty lub z podziękowaniem za terminową płatność. Zautomatyzowany proces windykacyjny uruchomiony w odpowiednim terminie to 90% szans na odzyskanie należności.
Miękka windykacja online

Zarządzanie przypomnieniami


W systemie wFirma można wysyłać przypomnienie o braku płatności za fakturę drogą mailową oraz SMS-em. Można zarządzać treścią wysyłanych szablonów oraz określeniem sposobu ich wysyłki.

Przypomnienia e-mail

Informacje wysyłane są automatycznie dla każdej nierozliczonej faktury, przed lub po terminie płatności. Przypomnienie wysyłane jest ręcznie lub automatycznie, w zdefiniowanym samodzielnie czasie jednak tylko wtedy, gdy z fakturą powiązany jest kontrahent z katalogu kontrahentów oraz posiada on zdefiniowany adres mailowy.

Przypomnienia SMS

Przypomnienie o braku płatności jest wysyłane tylko wtedy, gdy z fakturą jest powiązany kontrahent z katalogu kontrahentów z wypełnionym numerem telefonu. Przypomnienia SMS można wysyłać tylko ręcznie.

Wezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty
Użytkownik może wygenerować wezwanie do zapłaty lub wezwanie do zapłaty z naliczeniem odsetek. Możliwe jest również zbiorcze generowanie pism z wezwaniem do zapłaty.

Istnieje także możliwość bezpośredniej wysyłki wezwania do zapłaty z systemu wFirma. Aby to zrobić, podczas tworzenia wezwania do zapłaty należy wybrać sposób wysyłki. Dostępne są opcje wysyłki poprzez:

- wysłanie e-mail - wezwanie zostanie wysłane w formie pliku PDF na wskazany adres mailowy;

- wysyłkę pocztą - wezwanie zostanie przekazane do kolejki wysyłki w formie papierowej do systemu Postivo;

- wysyłkę SMS - wezwanie zostanie wysłane SMS-em, który zawierać będzie informacje o kwocie należności, numerze dokumentu, danych firmy oraz numerze konta bankowego, na który należy dokonać wpłaty.
Wezwanie do zapłaty

Ostateczne wezwanie do zapłaty

Ostateczne wezwanie  do zapłaty
Jeżeli zwykłe wezwania do zapłaty nie przynoszą skutku,
w systemie wFirma użytkownik może wystawić dłużnikowi ostateczne wezwanie do zapłaty.

Generując pismo użytkownik wybiera rodzaj wysyłki (plik PDF, e-mail, poczta, SMS), termin płatności, numer konta bankowego, który będzie wskazany jako właściwy dla spłaty należności.

Na wydruku wezwania do zapłaty, poprzez zaznaczenie odpowiedniego okna, można dodatkowo zamieścić informację o przekazaniu windykacji wierzytelności kancelarii oraz ostrzeżenie o publikacji długu na giełdzie wierzytelności.
Ostateczne wezwanie  do zapłaty

Dodatkowe funkcje

Ulga na złe długi

W systemie możliwe jest kontrolowanie faktur sprzedaży, dla których minęło 90 dni od daty terminu płatności. W sytuacji, gdy pomimo upływu terminu płatności nie otrzymało się zapłaty za fakturę, w określonych sytuacjach można skorzystać z ulgi na złe długi.

Sprawdzanie kontrahenta

W systemie wFirma istnieje możliwość weryfikacji rzetelności kontrahenta i sprawdzenia czy posiada on długi w bazie długi.info. Jeśli kontrahent posiada zadłużenie zarejestrowane w bazie, to podczas wystawiania faktury pojawi się stosowna informacja ostrzegawcza.

Co zyskujesz z wFirmą?

Wygodę pracy

Wszystkie dane firmowe masz w jednym miejscu, dostępne 24/7. Rozbudowane narzędzia w systemie ułatwią prowadzenie firmy.

Mobilność

Twoja firma tam, gdzie Ty. Możesz pracować na dowolnym urządzeniu posiadającym internet i w każdym miejscu.

Zgodność

Zapewniamy bezpieczeństwo informacji. System jest dostosowany do aktualnych przepisów prawa oraz spełnia wymogi RODO.

Aktualizacje

Rozwijamy serwis poprzez regularne i bezpłatne aktualizacje. Dodajemy nowe funkcje przydatne przy prowadzeniu biznesu.

Wsparcie

Korzystaj z panelu pomocy i forum użytkowników. Masz dostęp do wsparcia ekspertów księgowych, podatkowych i prawnych.

Finansowanie firmy

Platforma pozwala na stałe finansowanie sprzedaży na podstawie wystawionych faktur oraz wspieranie płatności własnych klientów.

Wsparcie, gdy tego potrzebujesz Wsparcie, gdy tego potrzebujesz

Wsparcie, gdy tego potrzebujesz

Na łamach Poradnika Przedsiębiorcy piszemy dla 4 milionów użytkowników miesięcznie

Zajrzyj do Poradnika
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem.
Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka