Hero

Mała księgowość online

Za Darmo przez 12 miesięcy!
Wpisz kod KSIEGOWOSCZADARMO przy rejestracji
Załóż darmowe konto Bez żadnych zobowiązań

Mała księgowość wielkie wyzwanie!

Mała księgowość zawiera:

Automatyczne księgowanie faktur - OCR

Ułatwia prowadzenie codzienne księgowości poprzez przetwarzanie faktur, skanów, zdjęć. System sam uczy się rozpoznawać schemat księgowy i poprawnie klasyfikować koszt

Oprogramowanie do fakturowania

Można dzięki niemu wystawić wszystkie rodzaje faktur w 8 językach, wielu szablonach i każdej walucie. Z własnym logo. Fakturę papierową lub elektroniczną , wyślesz mailem, lub tradycyjną pocztą.

Proste rozliczanie podatków

W jednym miejscu proste wyliczanie wszystkich zobowiązań podatkowych i ubezpieczeniowych. Wygodne wysyłanie e‑deklaracji i plików JPK V7 do urzędów skarbowych i ZUS.

Automatyczne księgowanie faktur - OCR
Ewidencja środków trwałych

Kupione czy zbudowane we własnym zakresie proste rozliczenie w kosztach. System sam tworzy ewidencję środków trwałych i WNiP na podstawie wprowadzonych wydatków, księgując odpisy amortyzacyjne.

Moduł finansowy Kasa / Bank

Kto zapłacił i kiedy? System monitoruje płatności na bieżąco. Integracja z e-bankowością oraz z elektronicznymi systemami płatności, pozwalają kontrolować płatności na bieżąco.

Rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego

Oprogramowanie posiada szereg udogodnień do rozliczania ryczałtu. Wystawianie faktur ze stawkami ryczałtu. Podczas wystawiania zaklasyfikujesz pozycje sprzedaży do odpowiedniej stawek podatkowych.

Mała Księgowość to wiele przydatnych funkcji

System automatycznie księguje zdarzenia na podstawie zrobionych zdjęć telefonem komórkowym, skanów faktur, faktur elektronicznych XML lub z PDF.
Dowolny użytkowany pojazd rozliczysz we wszystkich wariantach: jako środek trwały lub w leasingu z limitem kosztów 75% lub 100%, prywatny z odliczeniem 20% kosztów i inne.
Jednym kliknięciem wysyłasz deklaracje elektroniczne z systemu do ZUS i Ministerstwa Finansów.
Program umożliwia generowanie wezwań do zapłaty oraz wysyłanie ich drogą tradycyjnej poczty, pocztą elektroniczną lub też SMS-em. Pozwala zaprogramować automatyczne wysyłanie wiadomości z wezwaniem do
Łatwo rozliczysz transakcje międzynarodowe, w tym: WNT, WDT, WŚU, import usług, VAT-MOSS.
Poznaj
więcej funkcji
księgowych

Niektóre konkrety w Małej Księgowości

wFirma - wsparcie sprzedaży online
Pełne rozliczenie z ZUS przedsiębiorcy

Rozliczenie pełnej ulgi na start a potem miękkie przejście na pełną składkę ubezpieczeniową. Deklaracje rozliczeniowe ZUS DRA / RCA / RZA / RSA, rozliczanie chorobowego. Bezpośrednia wysyłka z programu do PUE ZUS.

Różne formy opodatkowania dochodów

Podatek dochodowy na ogólnych zasadach, podatek liniowy i Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wszystkie rodzaje podatków dochodowych dla JDG jak i Spółek Cywilnych. Oprogramowanie pozwala płynnie zmienić formę opodatkowania na przełomie roku.

Oznaczenia szczególnych rodzajów transakcji w JPK V7

W programie użytkownicy, mają możliwość oznaczania szczególnych transakcji zgodnie z wymogami, które automatycznie zostaną ujęte w nowym pliku JPK. Ponadto system pozwala stosować przy sprzedaży określone kody GTU.

Fiskalizacja sprzedaży i raporty

Istnieje możliwość integracji systemu z wieloma popularnymi drukarkami fiskalnymi. Użytkownik może wystawiać paragony fiskalne wprost z programu. Jedna drukarka fiskalna może być również udostępniana w sieci lokalnej dla kilku komputerów.

Różne metody rozliczania kosztów w KPiR

Przedsiębiorcy prowadzący KPiR mogą ujmować koszty w oparciu o jedną z dwóch metod ‑ uproszczoną (kasową) lub memoriałową. System posiada obie metody rozliczania kosztów i został wyposażony w specjalną opcję RMK ułatwiającą rozliczenia kosztów pośrednich.

Deklaracja VAT-26 - zgłoszenie pojazdu do urzędu

System umożliwia łatwe wypełnienie deklaracji i zgłoszenie pojazdu wykorzystywanego wyłącznie w działalności gospodarczej z odliczeniem 100 % VAT do urzędu skarbowego na druku VAT-26

Podpisywanie dokumentów własnym podpisem kwalifikowanym

W systemie księgowym możliwe jest użycie własnych podpisów kwalifikowanych w celu podpisania dokumentów załączonych w systemie. W ten sposób zapewnia się integralność ich treści oraz autentyczność pochodzenia. Dowiedz się więcej!

Odczytywanie faktur z telefonu

System pozwala na księgowanie faktur na podstawie zdjęć z telefonu. Zdjęcia udostępniane są na dyski w chmurze, które zostają zsynchronizowane z systemem wfirma.pl. Dowiedz się, w jaki sposób przebiega odczytywanie faktur z telefonu!

Wystawianie faktur dla zagranicznego klienta

W systemie istnieje możliwość wystawienia faktur dla kontrahentów zagranicznych zarówno z krajów UE jaki spoza UE. Faktura sprzedaży dla zagranicznego kontrahenta może zostać wystawiona zarówno w walucie jak i języku obcym.

Poznaj opinie użytkowników Małej Księgowości

Mała księgowość w pytaniach i odpowiedziach

  • Kiedy można zacząć korzystać z Małej Księgowości?

Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn