Mała księgowość online

Za Darmo przez 12 miesięcy!
Wpisz kod KSIEGOWOSCZADARMO przy rejestracji

Wypróbuj za darmo
Darmowy program księgowy

Program Mała Księgowość zawiera:

Automatyczne księgowanie faktur - OCR

Ułatwia codzienne prowadzenie księgowości poprzez przetwarzanie faktur, skanów i zdjęć. System sam uczy się rozpoznawać schemat księgowy i poprawnie klasyfikować koszt.

Oprogramowanie do fakturowania

Można dzięki niemu wystawić wszystkie rodzaje faktur w 8 językach, w 9 szablonach, w każdej walucie i z własnym logo. Fakturę papierową lub elektroniczną wyślesz mailem lub tradycyjną pocztą.

Proste rozliczanie podatków

W jednym miejscu proste wyliczanie wszystkich zobowiązań podatkowych i ubezpieczeniowych. Wygodne wysyłanie e‑deklaracji i plików JPK V7 do urzędów skarbowych i ZUS.

Mała księgowość
Ewidencja środków trwałych

Kupione czy zbudowane we własnym zakresie - proste rozliczenie w kosztach. System sam tworzy ewidencję środków trwałych i WNiP na podstawie wprowadzonych wydatków, księgując odpisy amortyzacyjne.

Moduł finansowy Kasa / Bank

Kto i kiedy zapłacił? System monitoruje płatności na bieżąco. Integracja z e-bankowością oraz z elektronicznymi systemami płatności pozwalają na automatyczne parowanie przelewów z fakturami.

Rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego

Oprogramowanie posiada szereg udogodnień do rozliczania ryczałtu. Wystawianie faktur ze stawkami ryczałtu. Podczas wystawiania zaklasyfikujesz pozycje sprzedaży do odpowiedniej stawek podatkowych.

Mała księgowość, wielkie wyzwanie!

Mała Księgowość to idealny program do prowadzenia firmy:

System automatycznie księguje zdarzenia na podstawie zrobionych telefonem komórkowych zdjęć, skanów faktur, faktur elektronicznych XML lub z PDF.
Dowolnie użytkowany pojazd rozliczysz we wszystkich wariantach: jako środek trwały lub w leasingu z limitem kosztów 75% lub 100% lub jako prywatny z odliczeniem 20% kosztów i inne.
Jednym kliknięciem wysyłasz z systemu deklaracje elektroniczne do ZUS i Ministerstwa Finansów.
Program umożliwia generowanie wezwań do zapłaty oraz wysyłanie ich drogą poczty tradycyjnej, e-mail lub też SMS-em. Pozwala zaprogramować automatyczne wysyłanie wiadomości z wezwaniem do zapłaty.
Łatwo rozliczysz transakcje międzynarodowe, w tym: WNT, WDT, WŚU, import usług, VAT-OSS.
Poznaj
więcej funkcji
księgowych

Konkrety w Małej Księgowości

Program księgowy darmowy
Pełne rozliczenie z ZUS przedsiębiorcy

Pozwala na rozliczenie pełnej ulgi na start, a potem miękkie przejście na pełną składkę ubezpieczeniową. Generowanie deklaracji rozliczeniowych ZUS DRA / RCA / RZA / RSA oraz rozliczanie chorobowego. Bezpośrednia wysyłka z programu do PUE ZUS.

Różne formy opodatkowania dochodów

Rozliczysz podatek dochodowy na ogólnych zasadach, podatek liniowy i ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wszystkie rodzaje podatków dochodowych dla JDG i spółek cywilnych. Oprogramowanie pozwala płynnie zmienić formę opodatkowania na przełomie roku.

Oznaczenia szczególnych rodzajów transakcji w JPK V7

W programie użytkownicy mają możliwość oznaczania szczególnych transakcji zgodnie z wymogami, które automatycznie zostaną ujęte w nowym pliku JPK. Ponadto system pozwala stosować przy sprzedaży określone kody GTU.

Fiskalizacja sprzedaży i raporty

Istnieje możliwość integracji systemu z wieloma popularnymi drukarkami fiskalnymi. Użytkownik może wystawiać paragony fiskalne wprost z programu. Jedna drukarka fiskalna może być również udostępniana w sieci lokalnej dla kilku komputerów.

Różne metody rozliczania kosztów w KPiR

Przedsiębiorcy prowadzący KPiR mogą ujmować koszty w oparciu o jedną z dwóch metod ‑ uproszczoną (kasową) lub memoriałową. System posiada obie metody rozliczania kosztów i został wyposażony w specjalną opcję RMK ułatwiającą rozliczenia kosztów pośrednich.

Deklaracja VAT-26 - zgłoszenie pojazdu do urzędu

System umożliwia łatwe wypełnienie deklaracji VAT-26 i zgłoszenie do urzędu skarbowego pojazdu wykorzystywanego wyłącznie w działalności gospodarczej z odliczeniem 100% VAT.

Podpisywanie dokumentów własnym podpisem kwalifikowanym

W systemie księgowym możliwe jest użycie własnych podpisów kwalifikowanych w celu podpisania dokumentów załączonych w systemie. W ten sposób zapewnia się integralność ich treści oraz autentyczność pochodzenia. Dowiedz się więcej!

Odczytywanie faktur z telefonu

System pozwala na księgowanie faktur na podstawie zdjęć z telefonu. Zdjęcia udostępniane są na dyski w chmurze, które zostają zsynchronizowane z systemem wfirma.pl. Dowiedz się, w jaki sposób przebiega odczytywanie faktur z telefonu!

Wystawianie faktur dla zagranicznego klienta

W systemie istnieje możliwość wystawienia faktur dla kontrahentów zagranicznych, zarówno z krajów UE i spoza UE. Faktura sprzedaży dla zagranicznego kontrahenta może zostać wystawiona w walucie i języku obcym.

Mała księgowość - Fakturowanie

Mała Księgowość - Program do księgowości darmowy
Wszystkie rodzaje faktur, z własnym LOGO, w 8 językach, we wszystkich walutach ujętych w tabeli NBP, w 8 szablonach graficznych. Dodatkowo własne graficzne szablony faktur.
Mała Księgowość - Program do księgowości darmowy

Mała księgowość - Podatki i składki

Mała Księgowość - program do prowadzenia firmy
W jednym miejscu wyliczysz, każdy podatek dochodowy, rozliczysz podatek VAT, wyliczysz składki do ZUS. Wygenerujesz odpowiednie deklaracje i raporty JPK_V7. Wyślesz je do urzędów.
Mała Księgowość - program do prowadzenia firmy

Mała księgowość - CRM

Program księgowy dla jednoosobowej działalności
Usprawnisz zarządzanie czasem i firmą. Optymalne prowadzenie projektów, zadań. Integracja z kalendarzem i przypomnienia. Od tej pory niczego nie zapomnisz w relacjach z klientami.
Program księgowy dla jednoosobowej działalności

Poznaj opinie użytkowników Małej Księgowości

Mała Księgowość w pytaniach i odpowiedziach:

  • Kiedy można zacząć korzystać z Małej Księgowości?

    Rozpoczęcie pracy w systemie małej księgowości jest możliwe w każdym momencie roku. Jeśli przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności jeszcze nie dostarczył szczegółowych zgłoszeń do ZUS oraz urzędu skarbowego, może je przygotować bezpośrednio w naszym systemie księgowym. Natomiast przenosząc firmę z innego systemu lub biura księgowego, mała księgowość pozwala na poprawne kontynuowanie prowadzenia spraw podatkowych, KPiR czy też amortyzacji środków trwałych.
Polecane programy do prowadzenia firmy

Wypróbuj Małą Księgowość

Oprogramowanie dopasowane do firm które się rozwijają. Każdy rodzaj podatków i ewidencji księgowych. Książka przychodów i rozchodów, ewidencja dla ryczałtu.
Załóż darmowe konto

Integracje w małej księgowości

Integracja z Allegro - program księgowy dla małych firm
Dwukierunkowa integracja z Allegro

Rozbudowana integracja z Allegro pozwala na wygodne zarządzanie sprzedażą i aukcjami. Przychody automatycznie wykazywane są w module Mała księgowość.

Sklepy internetowe w jednym

Mała księgowość skupia w jednym miejscu całą sprzedaż internetową prowadzoną przez klienta. W jednym miejscu wystawiasz towary, zbierasz zamówienia, sprzedajesz i wysyłasz.

Fiskalizacja sprzedaży online

Nie ma znaczenia ile punktów sprzedaży prowadzi firma, wszystkie drukarki fiskalne są połączone w jedną sieć. Mała księgowość to integrator całej sprzedaży prowadzonej offline i online, równolegle.

Architektura chmurowa

Dane z małej księgowości przechowywane są równolegle w najbardziej zaawansowanych środowiskach chmurowych.

Inne platformy sprzedaży

Mała księgowość zintegrowana jest pośrednio z wszystkimi liczącymi się na świecie platformami sprzedaży internetowej.

Gospodarka magazynowa

Częścią integralną małej księgowości jest moduł do prowadzenia gospodarki magazynowej.

e-Bankowość

Rozliczenia online na bieżąco są możliwe w małej księgowości dzięki integracji PSD-2.

Bezpieczeństwo danych

Archiwum bezpieczeństwa tworzone jest co dziennie, przechowywane równolegle w różnych lokalizacjach

Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn