Kadry - ewidencja czasu pracy - godziny pracy

Σ Suma godzin rzeczywiście przepracowanych w danym dniu (łącznie z nadgodzinami)
Nocne Łączna suma godzin przepracowanych w nocy w danym dniu (dodatek 20% stawki godzinowej wynikający z minimalnego wynagrodzenia).
Nad. pł. Zwykłe nadgodziny płatne +50%
Nad. pł.n. Nadgodziny płatne +100% za prace w nocy lub trudnych warunkach.
Nad. wol. Godziny nadliczbowe zamienione na wolne w innym terminie.
Potrącane Nieobecności do potrącenia z płacy
Rozliczane Nieobecności do zbilansowania z godzinami nadliczbowymi w innym okresie.

Pracownik przepracował w danym dniu łącznie 12 godzin, z czego 2 godziny przypadły na pracę w nocy. W tych 12 godzinach 4 godziny były nadliczbowe. Dwie z godzin nadliczbowych wypadły w nocy, więc pracownikowi przysługuje dodatkowo wynagrodzenie w wysokości 100% stawki godzinowej i 20% stawki godzinowej minimalnego wynagrodzenia za godziny nocne. Za dwie godziny nadliczbowe przypadające w dzień, pracownikowi przysługuje dodatkowo 50% stawki godzinowej.Pracownik przepracował w danym dniu 12 godzin, z czego 4 godziny to godziny nadliczbowe, które zostaną zamienione na godziny wolne w innym terminie.Pracownik zamiast przepracować 8 godzin, przepracował tylko 4 godziny. 2 godziny zostaną mu potrącone z pensji, natomiast 2 kolejne zostaną zbilansowane z godzinami nadliczbowymi w innym terminie.Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej