Korekty

Korekta sprzedaży jest poprawą pierwotnego dokumentu sprzedaży. Wybierając fakturę, którą chcemy korygować program automatycznie przenosi z niej odpowiednie dane potrzebne do wystawienia korekty. Należy uzupełnić prawidłową kwotę, a program sam wyliczy różnicę i uwzględni na korekcie nadpłatę bądź niedopłatę.
Korektę sprzedaży uwzględnia się w miesiącu, w którym mamy potwierdzenie jej dostarczenia do odbiorcy. Dlatego ważne jest aby przy wystawianiu korekty prawidłowo uzupełnić pozycję Data potwierdzenia.

Wystawianie faktury korygującej

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jak wykonać przelew do ZUS po utworzeniu jednego konta
Od nowego roku zaczną obowiązywać zmiany w sposobie opłacania składek ZUS. Zmiany dotyczą wprowadzenia indywidualnego numeru rachunku składkowego (NRS). Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak od nowego roku prawidłowo wykonywać przelew do ZUS!
Czytaj dalej
Terminy wdrożenia JPK
Prowadząc jednoosobową działalność, jestem zobligowana do generowania JPK. Jakie terminy wdrożenia JPK mnie obowiązują?
Czytaj dalej
Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej