Schematy księgowania przychodów

W systemie wFirma.pl dostępne są trzy schematy księgowania przychodów. Przy wystawianiu faktury: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » WYSTAW FAKTURĘ w zakładce ZAAWANSOWANE są do wyboru:

  • Zwykły (ustawiany automatycznie) - faktura księgowana do rejestru VAT w dacie sprzedaży lub w przypadku jej braku - w dacie rozliczenia dostawy. Jeśli przed rozliczeniem dostawy otrzymano całość lub część płatności, faktura zostanie zaksięgowana w dacie rozliczenia w odniesieniu do otrzymanej kwoty.
  • Usługi budowlane i książki - przy tym schemacie obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury VAT. W przypadku gdy usługi wykonywane są na rzecz osoby fizycznej nie prowadzącej działalności należy wybrać schemat Zwykły, jako że obowiązek podatkowy powstaje wówczas na zasadach ogólnych.
  • Faktura za opinię biegłego sądowego - tego rodzaju faktury są księgowane tylko do rejestru VAT w momencie otrzymania części lub całości zapłaty. Schemat dotyczy czynności wykazywanych na rzecz sądów i prokuratury. Nie dotyczy ekspertyz na rzecz zwykłych podmiotów.

Schematy księgowania przychodów

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu

Jedno konto w ZUS - jakie zmiany nadchodzą?
Wraz z nowym rokiem, przedsiębiorców czekają duże zmiany w sposobie opłaca składek ZUS. Od stycznia zamiast trzech przelewów będzie dokonywany jeden - na jedno konto w ZUS. Jak będą rozliczane składki? Na jaki nr konta dokonywać wpłat? Sprawdź!
Czytaj dalej
Jak przechowywać e-akta osobowe?
Wiele wskazuje na to, że coraz bliżej jest do momentu, kiedy dokumentacja pracownicza będzie prowadzona i przechowywana w wersji elektronicznej. Czy przedsiębiorcy wiedzą jak przechowywać e-akta osobowe, aby dane w nich zawarte były bezpieczne? Sprawdź!
Czytaj dalej
Powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT
Coraz większa grupa podatników ma obowiązek składania comiesięcznych plików JPK_VAT. Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje otrzymanie powiadomienia o niezgodnościach w JPK_VAT i czy jest ono jednoznaczne z nałożeniem kary na podatnika!
Czytaj dalej