Rozwój sprzedaży online to znak naszego czasu. Żaden inny kanał sprzedaży nie daje tak wielu możliwości dotarcia z ofertą do potencjalnych odbiorców w Polsce i za granicą jak sprzedaż internetowa. Jak każda inna branża, handel online oferuje szanse ale stanowi duże wyzwanie – szczególnie dla tych, którzy dotąd zajmowali się sprzedażą w kanałach tradycyjnych (np. stacjonarnie, bezpośrednio). Największe wyzwanie stanowi zbudowanie przewagi konkurencyjnej, bo bariery wejścia do handlu online są relatywnie niewielkie.
Firmy działające offline dotknięte przymusowym zamknięciem, szukając nowych źródeł przychodów, zaczęły szybko tworzyć sklepy internetowe. Ponieważ przygotowanie i rozwój dobrego sklepu internetowego zajmuje wiele miesięcy, na popularności zyskały platformy e-commerce (czy inaczej SaaS e-commerce) oferujące gotowe projekty sklepów. Nowe sklepy powstały m.in. w polskich IdoSell Shop dawniej IAI, Shoper, Shoplo, Redcart czy globalnie w Shopify.
Szybko rosnąca sprzedaż online w 2022 roku cieszy ale dla wszystkich podmiotów na rynku jest dużym wyzwaniem. Duża ilość firm sprzedających ten sam asortyment powoduje presję na marżę a jednocześnie podnosi koszty reklamy. O najlepsze miejsca reklamowe na portalach, w porównywarkach cenowych czy o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w Google ubiega się znacznie więcej podmiotów niż dotąd, więc stawki CPC (Cost per Click) już nie są takie jak przed COVID19.
Bieżąca opieka księgowa, określenie zaliczek na podatki i składek ZUSPrzedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż online w sklepie internetowym lub na platformie typu marketplace (np. Allegro, Amazon, eBay) jest zobowiązany prowadzić dokumentację księgową i rozliczać się z właściwym urzędem skarbowym. Określenie zaliczek na podatek dochodowy wymaga przekazania faktur zakupowych i sprzedażowych.
Przekazywanie dokumentów pomiędzy przedsiębiorcą a biurem rachunkowym nie wymaga osobistych wizyt w stałych terminach, co bywa uciążliwe dla przedsiębiorców skoncentrowanych przede wszystkim na zarządzaniu firmą i rozwoju sprzedaży. W Europejskim Centrum Podatkowym wymiana dokumentów odbywa się z wykorzystaniem platformy OCR, dzięki czemu zeskanowane dokumenty zakupowe w formie PDF trafiają do systemu księgowego zaraz po przekazaniu ich przez przedsiębiorcę (np. poprzez wysłanie faktur na dedykowany adres e-mail). Dokumenty sprzedażowe pobierane są z plików JPK lub innych rozwiązań informatycznych umożliwiających bezbłędne dodanie wszystkich informacji o kontrahentach i ich transakcjach do systemu księgowego. Natomiast dokumenty w formie papierowej (do archiwizacji i na potrzeby ewentualnych kontroli urzędów skarbowych) odbieramy od klientów pocztą kurierską.
Masz dostęp do danych swojej firmy 24/7 z dowolnego miejsca i na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.
Zaawansowany system do wystawiania faktur, CRM do poprawienia relacji z klientami, zarządzanie projektami i zadaniami w firmie.
Poza wsparciem biura rachunkowego, system udostępnia kontakt z systemem porad online świadczonych przez ekspertów prawa gospodarczego.
Ponad 1000 biur rachunkowych korzysta z naszego oprogramowania, świadcząc usługi księgowe dla ponad 30 tysięcy klientów.
Jesteśmy obecni na rynku od 1993 roku. Prowadzi nas motto: „Twój sukces jest naszych celem”
~Zapraszam do współpracy~ Doświadczenie, rzetelność. Zajmuje się prowadzeniem księgowości oraz kadr Spółek prawa handlowego, KPiR, ryczałt.
Na łamach Poradnika Przedsiębiorcy piszemy dla 3 milionów użytkowników miesięcznie - księgowych, przedsiębiorców, właścicieli biur rachunkowych.
Zajrzyj do Poradnika