Biura Rachunkowe Arrow Startright Sp. z o. o.
Prowadzisz własne Biuro rachunkowe? Dowiedz się jak zyskać z nami

Startright Sp. z o. o.

Warszawa, mazowieckie
Adres
ul. Aleje Jerozolimskie 85/21 02-001 Warszawa
Pokaż mapę
Czym się zajmujemy
 • Księgowość podatkowa
 • Kadry i płace
 • Księgi handlowe
 • Analizy i sprawozdania
Adres
ul. Aleje Jerozolimskie 85/21 02-001 Warszawa
Pokaż mapę
Kilka słów o nas
Księgowość dla sklepu internetowego

Rozwój sprzedaży online to znak naszego czasu. Żaden inny kanał sprzedaży nie daje tak wielu możliwości dotarcia z ofertą do potencjalnych odbiorców w Polsce i za granicą jak sprzedaż internetowa. Jak każda inna branża, handel online oferuje szanse ale stanowi duże wyzwanie – szczególnie dla tych, którzy dotąd zajmowali się sprzedażą w kanałach tradycyjnych (np. stacjonarnie, bezpośrednio). Największe wyzwanie stanowi zbudowanie przewagi konkurencyjnej, bo bariery wejścia do handlu online są relatywnie niewielkie.

Firmy działające offline dotknięte przymusowym zamknięciem, szukając nowych źródeł przychodów, zaczęły szybko tworzyć sklepy internetowe. Ponieważ przygotowanie i rozwój dobrego sklepu internetowego zajmuje wiele miesięcy, na popularności zyskały platformy e-commerce (czy inaczej SaaS e-commerce) oferujące gotowe projekty sklepów. Nowe sklepy powstały m.in. w polskich IdoSell Shop dawniej IAI, Shoper, Shoplo, Redcart czy globalnie w Shopify.

Szybko rosnąca sprzedaż online w 2022 roku cieszy ale dla wszystkich podmiotów na rynku jest dużym wyzwaniem. Duża ilość firm sprzedających ten sam asortyment powoduje presję na marżę a jednocześnie podnosi koszty reklamy. O najlepsze miejsca reklamowe na portalach, w porównywarkach cenowych czy o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w Google ubiega się znacznie więcej podmiotów niż dotąd, więc stawki CPC (Cost per Click) już nie są takie jak przed COVID19.

Bieżąca opieka księgowa, określenie zaliczek na podatki i składek ZUS

Przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż online w sklepie internetowym lub na platformie typu marketplace (np. Allegro, Amazon, eBay) jest zobowiązany prowadzić dokumentację księgową i rozliczać się z właściwym urzędem skarbowym. Określenie zaliczek na podatek dochodowy wymaga przekazania faktur zakupowych i sprzedażowych.

 

Przekazywanie dokumentów pomiędzy przedsiębiorcą a biurem rachunkowym nie wymaga osobistych wizyt w stałych terminach, co bywa uciążliwe dla przedsiębiorców skoncentrowanych przede wszystkim na zarządzaniu firmą i rozwoju sprzedaży. W Europejskim Centrum Podatkowym wymiana dokumentów odbywa się z wykorzystaniem platformy OCR, dzięki czemu zeskanowane dokumenty zakupowe w formie PDF trafiają do systemu księgowego zaraz po przekazaniu ich przez przedsiębiorcę (np. poprzez wysłanie faktur na dedykowany adres e-mail). Dokumenty sprzedażowe pobierane są z plików JPK lub innych rozwiązań informatycznych umożliwiających bezbłędne dodanie wszystkich informacji o kontrahentach i ich transakcjach do systemu księgowego. Natomiast dokumenty w formie papierowej (do archiwizacji i na potrzeby ewentualnych kontroli urzędów skarbowych) odbieramy od klientów pocztą kurierską.

Dlaczego warto?
Dostępność

Masz dostęp do danych swojej firmy 24/7 z dowolnego miejsca i na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

Możliwości

Zaawansowany system do wystawiania faktur, CRM do poprawienia relacji z klientami, zarządzanie projektami i zadaniami w firmie.

Wsparcie

Poza wsparciem biura rachunkowego, system udostępnia kontakt z systemem porad online świadczonych przez ekspertów prawa gospodarczego.

Specjalizacja

Ponad 1000 biur rachunkowych korzysta z naszego oprogramowania, świadcząc usługi księgowe dla ponad 30 tysięcy klientów.

Najczęstsze pytania:
 • Dlaczego warto skorzystać z oferty biura rachunkowego?

  Korzystanie z usług biura rachunkowego to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda. Dzięki oprogramowaniu dla biur rachunkowych online takich jak wFirma, przedsiębiorca zyskuje pakiet zaawansowanych narzędzi do prowadzenia swojego biznesu: program do fakturowania, program magazynowy, CRM czy rozbudowane analizy.

  Obsługa klienta poprzez system wFirma pozwala zautomatyzować pracę, co niewątpliwie obniży cenę księgowości. Klient ma dostęp do danych z każdego miejsca, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. Może pobrać wydruki, informacje o podatkach i składkach ZUS. Nie trzeba dowozić dokumentów ani spotykać się osobiście z księgowym. Komunikacja odbywa się elektronicznie, dokumenty dostarczane są przy pomocy urządzeń mobilnych i są automatycznie księgowane.

  Prowadzenie księgowości przez wykwalifikowaną kadrę to także gwarancja bezpieczeństwa, że dokonywane rozliczenia księgowe i podatkowe są poprawne oraz zgodne z obowiązującymi przepisami. Dane w systemie księgowym są dodatkowo chronione poprzez sporządzane codziennie kopie bezpieczeństwa.

  Oddając prowadzenie rachunkowości w ręce profesjonalnej księgowej możemy skupić się na prowadzeniu i rozwoju swojego biznesu.
Polecane Biura Rachunkowe
MARWIKA Sp. z o.o. Przyjazne Biuro Rachunkowe
Warszawa, mazowieckie
wFirma od 7 lat Ubezpieczenie OC Certyfikat księgowy MF
 MARWIKA Sp. z o.o. Przyjazne Biuro Rachunkowe

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy w ciągłym biegu, jednak czasem potrzebujemy także chwili oddechu. A my to w pełni rozumiemy!

Tomik-Bis Biuro Rachunkowe
Kołobrzeg, zachodniopomorskie
wFirma od 6 lat Ubezpieczenie OC
Tomik-Bis Biuro Rachunkowe

Ty liczysz na Nas, My liczymy za Ciebie. Biuro pracuje od 1993 roku na rynku, łączymy wieloletnią sumienność z otwarciem na nowe rozwiązania

Prowadzisz własne Biuro Rachunkowe?
Pozyskaj nowych klientów i skorzystaj z wygodnych,
nowoczesnych rozwiązań wFirma.
Dowiedz się jak dołączyć