Księgowość online

Platforma księgowości internetowej jest idealnym narzędziem do samodzielnego prowadzenia uproszczonej księgowości. Dzięki niej możesz prowadzić księgę przychodów, rejestry VAT oraz ewidencje przychodów dla ryczałtowców.

Wypróbuj za darmo
CRM Rozbudowany magazyn
Automatyczne księgowanie operacji

Automatyczne księgowanie operacji

System został stworzony w taki sposób, by maksymalnie ułatwić pracę przedsiębiorcom. Specjalnie zaprogramowane schematy umożliwiają sprawne księgowanie najbardziej popularnych zdarzeń gospodarczych.

Dodatkowo integracja z bankowością online pozwala na bieżąco monitorować płynność finansową swojej firmy, szybko reagować na zaległości płatnicze naszych kontrahentów.

Automatyczna amortyzacja

Środki trwałe i wyposażenie

W przypadku księgowania zakupu środka trwałego lub wyposażenia, system samodzielnie wyliczy i zaplanuje amortyzację.

Na podstawie stworzonego w ten sposób planu amortyzacji co miesiąc do KPiR trafiają automatyczne wpisy uwzględniające wysokość odpisów amortyzacyjnych w danym miesiącu.

System pozwala na zastosowanie wszystkich metod amortyzacyjnych oraz na rozliczanie budowy czy też ulepszenia środka trwałego.

Samochód w firmie i kilometrówka

W serwisie można prowadzić ewidencje przebiegu pojazdu do PIT i do VAT. Rozliczać samochody prywatne i firmowe.

Wystarczy, że wprowadzisz do systemu przebyte w celach służbowych trasy oraz związane z eksploatacją danego pojazdu wydatki. Na tej podstawie system, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz limitem kilometrówki, dokonuje automatycznego wyliczenia, a na koniec miesiąca ujmuje odpowiednią kwotę w kosztach uzyskania przychodu.

Program dostosowany do potrzeb

Użytkownik ma możliwość dostosowania ustawień systemu do specyficznej charakterystyki swojej firmy.

Poprzez wykorzystanie intuicyjnego panelu ustawień, księgowość online stanie się jeszcze bardziej przyjemna w codziennym korzystaniu. Za pomocą dodatkowych usług, które wspomogą zarządzenie firmą.

Podatek w minutę

Wyliczanie podatków i e-deklaracje

Wyliczanie podatków oraz sporządzanie deklaracji nigdy nie było tak proste. Wystarczą dwa kliknięcia, by poznać wysokość zobowiązań podatkowych (PIT, VAT) i ubezpieczeniowych (ZUS) oraz wygenerować i wysłać właściwe deklaracje.

Oprócz deklaracji okresowych możesz także sporządzić zeznania roczne (PIT-36, PIT-36L czy PIT-28).

E-deklaracje autoryzowane są przez administratorów serwisu bezpiecznym elektronicznym podpisem lub podaniem wysokości przychodu z deklaracji podatnika za zeszły rok.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu.

Ulga na start ma na celu ułatwienie początkującym przedsiębiorcom prowadzenie działalności. Zacznie obowiązywać od 30 kwietnia 2018 roku. Na czym dokładnie będzie polegać? Jakie są warunki skorzystania z niej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Czytaj dalej

Przedsiębiorcy wielokrotnie dokonują zakupu towarów od kontrahentów spoza UE. Odprawa celna może się odbywać na terenie Polski lub w innym państwie unijnym. Dowiedz się, jak rozliczać podatek VAT przy imporcie z Chin w zależności od kraju odprawy!

Czytaj dalej

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Czy możliwa jest sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności? Jak ją udokumentować? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

Czytaj dalej

Zobacz pozostałe funkcje wFirma.pl