Rozbudowany magazyn online

Moduł magazyn online przeznaczony jest dla czynnych podatników VAT. Posiada rozbudowane funkcje wspierające sprzedaż jak i zarządzanie produkcją. W łatwy sposób pozwala generować zamówienia u dostawców na podstawie rezerwacji.

Wypróbuj za darmo
Ksiegowość online Program do faktur online
Monitorowanie stanów magazynowych

Monitorowanie stanów magazynowych

Podstawowym zadaniem systemu magazynowego online jest optymalizacja stanów magazynowych poprzez płynne tworzenie zamówień u dostawców w oparciu o aktualne zapotrzebowanie firmy.

Profesjonalne zarządzanie stanami magazynowymi pozwala znacznie poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa jak i uniknąć braków na magazynie towarów, na które aktualnie wzrasta popyt u klientów.

Zamówienia od dostawców

Zautomatyzowanie procesu obsługi zamówień u dostawców. Informuje o towarach, których ilość jest bliska wyczerpaniu, w oparciu o ostatniego dostawcę i optymalną cenę.

Produkcja - kompletacja i dekompletacja produktów

Moduł produkcja, pozwala na kompletację i dekompletację produktów. Kompletacja znajduje zastosowanie również wśród użytkowników, którzy prowadzą sprzedaż łączoną, produktów i usług.

Czytnik kodów kreskowych

System posiada funkcję generowania i czytania kodów kreskowych, co dodatkowo usprawnia zarządzanie magazynem, przyspiesza znacznie sprzedaż, wystawianie faktur oraz dokumentów magazynowych.

Optymalizacja stanów magazynowych

Optymalizacja stanów magazynowych

Unikalna funkcja szczególnie przydatna przy zarządzaniu dużą ilością artykułów, pozwala w oparciu o analizy łatwo osiągnąć optymalne stany magazynowe.

System daje możliwość definiowania progów magazynowych minimalnych, bezpiecznych i maksymalnych. Dzięki tej funkcji można uniknąć zalegania towarów w magazynie.

Obsługa rezerwacji od klientów

Obsługa rezerwacji od klientów

Moduł umożliwia zarezerwowanie towaru w magazynie w celu zabezpieczenia przed jego wydaniem innemu klientowi. Rezerwacji można dokonać zarówno dla towaru, który znajduje się w magazynie oraz dla towaru, którego aktualnie brakuje w magazynie.

Na podstawie wystawionej rezerwacji możesz wystawić dokument WZ, paragon lub fakturę. Na ich podstawie zmieni się stan magazynowy danego produktu.

Jeśli brakuje towaru w magazynie i rezerwacja klienta nie może zostać w pełni zrealizowana, na podstawie rezerwacji możesz wygenerować zamówienie brakującego towaru. Dzięki tej funkcji można kontrolować rezerwacje, stany magazynowe oraz być informowanym o konieczności złożenia zamówienia brakującego towaru u dostawcy.

Analizy magazynowe

Kolejna funkcja, którą oferuje system to generowanie analiz związanych z towarami. Możliwe jest sporządzenie raportu stanów magazynowych. Co istotne, raport może przedstawiać stan magazynu z wybranego okresu. Dostępna jest również opcja analizy zakupów i sprzedaży według asortymentu.

Cennik produktów

Z systemu wFirma.pl w szybki i prosty sposób można wygenerować cennik, który może być pomocny przy sporządzaniu ofert handlowych. Istnieje możliwość wygenerowania cennika również tylko dla wybranych pozycji. Można też dodać dowolną liczbę grup cenowych, które pozwolą na stworzenie wielu cenników (na przykład jeden dla klientów detalicznych, inny dla hurtowych, jeszcze inny w walucie EUR).

Dokumenty magazynowe

Dokumenty magazynowe

Dokumenty magazynowe w systemie przeznaczone są do prowadzenia ewidencji obrotu związanego z zakupami lub sprzedażą towarów i materiałów (dokumenty zewnętrzne PZ, WZ) oraz obrotem wewnątrz firmy, wynikającym z przyjęcia lub wydania towaru z magazynu (dokumenty wewnętrzne PW, RW). Na ich podstawie zmieni się stan magazynowy danego produktu. Możesz także kontrolować powiązanie dokumentów magazynowych z fakturami.

Współtworzymy Poradnik Przedsiębiorcy

Setki wartościowych artykułów, porady rynkowych ekspertów - wszystko w jednym miejscu.

Ulga na start ma na celu ułatwienie początkującym przedsiębiorcom prowadzenie działalności. Zacznie obowiązywać od 30 kwietnia 2018 roku. Na czym dokładnie będzie polegać? Jakie są warunki skorzystania z niej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Czytaj dalej

Przedsiębiorcy wielokrotnie dokonują zakupu towarów od kontrahentów spoza UE. Odprawa celna może się odbywać na terenie Polski lub w innym państwie unijnym. Dowiedz się, jak rozliczać podatek VAT przy imporcie z Chin w zależności od kraju odprawy!

Czytaj dalej

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Czy możliwa jest sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności? Jak ją udokumentować? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

Czytaj dalej

Zobacz pozostałe funkcje wFirma.pl