JPK na żądanie

Od lipca 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie miał obowiązek przedstawienia wszystkich struktur JPK na żądanie urzędu.

System wFirma.pl jest w pełni gotowy na zmiany. Dzięki temu
nie musisz martwić się o prawidłowe rozliczenia swojej firmy.

Zobacz, jak szybkie i proste jest generowanie
raportów JPK w systemie wFirma.pl

Sprawdź za darmo

JPK na żądanie - wszystko, co warto wiedzieć

Jak wygenerować JPK_FA?

Dla faktur VAT sprzedaży organy podatkowe wyodrębniły oddzielną strukturę - JPK_FA. Od 1 lipca 2018 roku wszystkie mikro, małe i średnie firmy będą miały obowiązek przedstawienia jednolitego pliku kontrolnego w tym schemacie tylko na żądanie urzędów.

Jednolity Plik Kontrolny dla KPiR

W związku z nowelizacją przepisów podatkowych przedsiębiorcy są zobowiązani do przekazywania raportu JPK_KPiR na żądanie kontroli skarbowej. Sprawdź, jak prawidłowo wygenerować potrzebny dokument.

Automatyczne generowanie JPK_MAG

Wraz z początkiem lipca 2018 roku na życzenie urzędów właściciele firm będą musieli przekazać raport JPK_MAG. Aby tego dokonać, niezbędne jest zastosowanie środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem informatycznego nośnika danych.

Powiadom swoich znajomych o zmianach odnośnie JPK

Udostępnij

JPK_EWP - generowanie i przekazywanie

JPK_EWP obejmuje przedsiębiorców rozliczających się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jakie dane zawiera dokument JPK_EWP?

JPK_KPiR - struktura dla księgi przychodów i rozchodów

Na podstawie JPK_KPiR urzędy mogą skontrolować poprawność ustalonego dochodu. Sprawdź, jak przekazać go organom podatkowym.

JPK_MAG obowiązkowe dla gospodarki magazynowej

Sporządzanie JPK jest obowiązkiem wszystkich firm. Jedną ze struktur JPK, która dotyczy gospodarki magazynowej, jest JPK_MAG.

JPK_FA jako jedna z obowiązkowych struktur

Obowiązek wysyłki JPK obejmuje wszystkich przedsiębiorców. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat generowania i wysyłki JPK_FA!