System do rozliczania ubezpieczeń ZUS

Możliwość zgłaszania i rozliczania składek ZUS za przedsiębiorców i pracowników bez programów pośrednich

Moduł Ubezpieczenia służy do kompleksowego rozliczania składek i zobowiązań względem ZUS za pracowników i przedsiębiorców. Bez korzystania z programów pośrednich:

 • zgłosisz do ubezpieczeń pracowników, przedsiębiorców oraz członków ich rodzin,
 • wygenerujesz deklaracje rozliczeniowe, właściwe ze względu na aktualne obowiązki Płatnika składek,
 • złożysz wniosek i rozliczysz otrzymane zasiłki,
 • pobierzesz zwolnienia lekarskie bezpośrednio z ZUS PUE.

Pełna integracja z e-ZUS pozwala na wysyłkę wszystkich deklaracji do ZUS bezpośrednio z systemu, bez konieczności używania programu Płatnik.

Integracja z e-ZUS

Integracja z e-ZUS - bezpośrednia wysyłka deklaracji

Dzięki pełnej integracji z e-ZUS możesz wysyłać wszystkie wygenerowane w systemie deklaracje. Pozwala to na oszczędność czasu i pieniędzy, dzięki rezygnacji ze skomplikowanych programów pobocznych. Nasz program do ubezpieczeń umożliwia pracę z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Generowanie dokumentów zgłoszeniowych

W szybki sposób zgłosisz do ubezpieczeń w ZUS pracowników, przedsiębiorców, osoby współpracujące oraz członków ich rodzin. System generuje wszystkie dokumenty zgłoszeniowe, w tym: ZUS ZUA, ZUS ZWUA, ZUS ZZA, ZUS ZCNA, ZUS ZIUA.

Generowanie deklaracji rozliczeniowych

Generowanie deklaracji rozliczeniowych

Deklaracje rozliczeniowe ZUS DRA wraz z raportami imiennymi (RCA, RZA, RSA, RPA) generowane są na podstawie list płac i rachunków. To one są bazą do wyliczenia kwoty składek do zapłaty, które zaraz po opłaceniu z systemu są automatycznie księgowane.

Import zwolnień lekarskich z ZUS PUE

Wyeksportowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS zwolnienie lekarskie pracownika w prosty sposób dodasz do systemu, bez konieczności ręcznego wprowadzania nieobecności. System pobierze dane dotyczące zwolnienia lekarskiego i naniesie je automatycznie w ewidencji czasu pracy oraz rozliczy na liście płac jako wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek.

Rozliczanie zasiłków

Rozliczanie zasiłków

W systemie naliczysz w łatwy i intuicyjny sposób zarówno wynagrodzenia chorobowe jak i zasiłki z ubezpieczenia społecznego. Wysoka ergonomia pracy umożliwi Ci samodzielnie zdefiniować składniki płacowe, a nasz system automatycznie ustali podstawę chorobową, potrzebną do wyliczeń.

Bez własnego podpisu kwalifikowanego

Wyrobienie własnego podpisu elektronicznego niesie ze sobą nie tylko sporo formalności, ale również wysokie koszty. Dlatego użytkownikom oferujemy możliwość wysyłki deklaracji do ZUS za pomocą certyfikatów kwalifikowanych należących do naszych pracowników. To praktyczne rozwiązanie pozwoli na oszczędność Twojego czasu i pieniędzy!

Aktualne wskaźniki

Zawsze aktualne wskaźniki

Wszelkie zmiany wskaźników uwarunkowane przepisami są u nas wprowadzone automatycznie. Użytkownicy nie muszą pilnować stawek ubezpieczeniowych czy wysokości opłacanych składek, aktualizujemy te parametry na bieżąco. Dodatkowo przypominamy przedsiębiorcom o kończących się ulgach w opłacaniu składek.

Program do ubezpieczeń - dodatkowe informacje

Program do ubezpieczeń - dla kogo?

Program do ubezpieczeń jest przeznaczony zarówno do prowadzenia rozliczeń tylko dla przedsiębiorcy i osób współpracujących, jak i za pracowników.

Program do ubezpieczeń - czy wszystko zapamiętam?

Szeroki system powiadomień przypomina o ważnych terminach związanych z obowiązkami wobec ZUS. Oprócz tego przedsiębiorcy otrzymują przypomnienia o kończących się ulgach i obowiązkach z tym związanych.

Ile zaoszczędze korzystajac z programu do ubezpieczeń?

Korzystając z naszego programu do ubezpieczeń zyskujemy przede wszystkim intuicyjne narzędzie w pełni zintegrowane z e-ZUS. Dzięki temu oszczędzamy czas, bez konieczności instalowania i aktualizowania programów pośrednich. Możliwość korzystania z podpisów kwalifikowanych należących do systemu, nie generuje kosztów związanych z obowiązkiem zakładania własnego podpisu.

Jak działa program do ubezpieczeń?

Nowoczesna platforma do rozliczania ubezpieczeń umożliwi Ci w łatwy sposób sporządzanie deklaracji zgłoszeniowych, rozliczeniowych oraz bezpośrednia wysyłkę tych dokumentów do ZUS. Czynności jakie zwykle należy dzielić na kilka programów załatwisz w jednym miejscu.

Czy program do ubezpieczeń jest prosty w obsłudze?

Zawsze stawiamy na prostotę, dlatego intuicyjne rozwiązania zastosowane w systemie łączą wiele zależności w jedną. To sprawia, że zadania, które kiedyś wydawały się “czarną magią” wykonasz za pomocą jednego kliknięcia lub system wykona je za Ciebie.

Dlaczego program do ubezpieczeń?

Program do ubezpieczeń w chmurze daje możliwość korzystania z tych narzędzi z dowolnego urządzenia, w każdym miejscu i o dowolnej porze. Nowoczesne oprogramowanie online w połączeniu z systemem powiadomień pozwala na pełną elastyczność i nie wymaga od użytkownika posiadania jednego stanowiska pracy.

Ponadto oprogramowanie do ubezpieczeń to:

Faktury

Pełna obsługa wszystkich spraw na jednej platformie - integracje pełne z ZUS i MF

Szereg integracji

Szereg integracji z platformami e‑commerce i marketplace

Prawo podatkowe

Wszystkie niezbędne ewidencje przewidziane przez prawo podatkowe

Rejestr dłużników

Monitoring rzetelności klientów w rejestrach dłużników

Bezpieczeństwo

Nielimitowana ilość użytkowników systemu i wysokie bezpieczeństwo danych

Więcej funkcji systemu połączone z programem do fakturowania

 • Wygoda pracy

  Wygodę pracy

 • Mobilność

  Mobilność

 • Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo

Bezpieczne aktualizacje systemu

Bezpłatnych aktualizacji systemu

Rozwijamy serwis poprzez regularne aktualizacje zgodne z obowiązującym stanem prawnym i potrzebami naszych klientów.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwa informacji

Dane przechowujemy w profesjonalnych serwerowniach spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Ochrona danych osobowych

Ochrony danych osobowych

Dostosowaliśmy zasady działania systemu do wymogów stawianych w ustawie o ochronie danych osobowych.