II Ogólnopolskie Forum Biur Rachunkowych z udziałem wFirma dla Biur Rachunkowych - 27.09.2023 r.

27 września 2023 roku odbyła się konferencja skierowana do biur rachunkowych oraz księgowych w Warszawie, gdzie swoje rozwiązania zaprezentowała wFirma dla Biur Rachunkowych.

Nasza eksperta miała także okazję wygłosić prelekcję o automatyzacji i sztucznej inteligencji w biurze rachunkowym oraz o tym, jak będzie wyglądać księgowość przyszłości oraz zawód księgowego. Nagranie z prelekcji dostępne poniżej.

Automatyzacja i nowe technologie w biurze rachunkowym

Nowa funkcja w systemie wFirma - akceptacja wydatków przez klienta biura rachunkowego

Wiele rozmów z właścicielami biur rachunkowych skupiało się na temacie obligatoryjnego wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur, co znacząco wpłynie na automatyzację procesów księgowych. Jak wiemy KSeF ma stać się obowiązkowy już od 1 lipca 2024 roku dla czynnych podatników VAT, a od początku 2025 dla reszty przedsiębiorców. Zarówno wśród biur rachunkowych, jak i ich klientów powstało wiele wątpliwości w zakresie bieżącej ich współpracy.

W systemie wFirma dla biur rachunkowych dostępna jest funkcja wysyłki do weryfikacji klienta wydatków pobranych z KSeF, która umożliwi uzyskanie akceptacji dla faktur kosztowych, a w razie potrzeby dopytanie klienta czego dotyczy dany dokument. To znacznie przyspieszy proces księgowania i ułatwi komunikację pomiędzy biurem a klientem.

Więcej o akceptacji wydatków przez klienta biura rachunkowego w poniższym artykule: Akceptacja wersji roboczych wydatków przez klienta Biura Rachunkowego

Podczas konferencji wielu księgowych zwróciło także uwagę na to, że odpowiednio wprowadzony w biurze KSeF będzie zdecydowanym uproszczeniem ich codziennej pracy, ponieważ pozwoli na znaczną automatyzację i wpłynie na możliwość księgowania dokumentów na bieżąco. Tym bardziej cieszy nas pozytywny odbiór naszego wystąpienia w temacie przyszłości pracy w biurach rachunkowych.

Już niebawem w module Kadr i płac

Podczas naszych rozmów, dużym zainteresowaniem cieszył się moduł Kadry i płace. Wiele osób było mile zaskoczonych rozwiązaniami, które oferuje nasz system w tym zakresie, w szczególności integracją wFirma dla Biur rachunkowych bezpośrednio z ZUS w zakresie wysyłki deklaracji. Rozmowy z biurami rachunkowymi są dla nas także inspiracją do dalszego rozwoju. Takim przykładem jest zgłoszony pomysł automatyzacji zbiorczego pobierania zwolnień lekarskich z PUE ZUS. Aktualnie nasz zespół jest już w trakcie wdrażania tej funkcji w systemie wFirma i pojawi się ona niebawem w systemie.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska