Dokumentacja

Kiedy można podpisać porozumienie stron?

Rozwiązanie umowy o pracę poprzez porozumienie stron jest stosowane zarówno przez pracowników jak i przez pracodawców. Na czym dokładnie polega oraz jak wygląda? Dowiedz się z artykułu!

więcej

Czy pracodawca może samodzielnie przeprowadzić szkolenie BHP?

Szkolenie BHP - co powinien wiedzieć pracodawca w tym temacie. Czy przedsiębiorca może sam poprowadzić szkolenie dla swoich pracowników, czy musi mieć odbyty kurs? Co mówi na ten temat prawo? Wyjaśniamy!

więcej

Zmiana wynagrodzenia lub zapisów w umowie - jakie dokumenty?

Pracodawca może chcieć dokonać pewnych zmian w podpisanej umowie z pracownikiem, np. zmiana wynagrodzenia czy warunków pracy. Zmiana wynagrodzenia lub zapisów w umowie - jak należy ją przeprowadzić? Jakie dokumenty należy przedłożyć pracownikowi?

więcej

Wypowiedzenie umowy o pracę podczas świadczenia rehabilitacyjnego

Czy chorego pracownika można zwolnić? Co do zasady nie! Jednak czy istnieją jakieś wyjątki w tej kwestii? Co należy wiedzieć? Wypowiedzenie umowy o pracę podczas świadczenia rehabilitacyjnego - najważniejsze informacje dla pracodawcy!

więcej

Czy pracodawca może zwolnić pracownika, który długo choruje?

Długotrwałe lub częste przebywanie pracownika na L4 może irytować pracodawcę i źle działać na prosperowanie firmy. Jak może zachować się przedsiębiorca w takiej sytuacji? Czy pracodawca może zwolnić pracownika, który długo choruje?

więcej

Czy odprawa pośmiertna może być wypłacona w ratach?

Odprawa pośmiertna dla rodziny zmarłego - kiedy i komu przysługuje? Czy może zostać wypłacona w ratach? Czy pracodawca zawsze jest zobligowany do wypłaty odprawy? Sprawdźmy! Więcej informacji w artykule.

więcej

Rozwiązanie umowy przez pracownika

Rozwiązanie umowy łączy się z dotrzymaniem pewnych obowiązków. Jakie są prawa pracodawcy w takim przypadku? Jak wygląda okres wypowiedzenia oraz czy pracownik może odejść z miejsca pracy z dnia na dzień? Dowiedz się, jak rozwiązać umowę w systemie wFirma!

więcej

Świadectwo pracy - czy wpisuje się zwolnienia lekarskie pracownika?

Świadectwo pracy to bardzo ważny dokument zawierający informacje o okresie pracy u byłego pracodawcy. Co dokładnie powinno się w nim znaleźć? Czy świadectwo pracy zawiera wszystkie zwolnienia lekarskie? Odpowiedź w artykule!

więcej

Czy lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie wstecz?

Zwolnienie lekarskie wstecz - jak dokładnie wygląda i działa? Wyjaśniamy w jakich przypadkach można skorzystać oraz czy taki rodzaj zwolnienia może uchronić przed utratą pracy. Co więcej dowiedz się, jak wygląda dodawanie zwolnień w systemie wFirma!

więcej

Panel pracownika - jakie korzystne funkcje zawiera?

Zatrudnienie pracownika w firmie łączy się z dodatkowymi obowiązkami dla pracodawcy. Na szczęście pomocny przedsiębiorcy może być dobry program płacowo-kadrowy z funkcjonalnością Panel Pracownika. Sprawdź, jak codzienną pracę może ułatwić ePracownik!

więcej

Nowy Polski Ład - 5 najważniejszych zmian od lipca 2022!

Nowy Polski Ład 2.0 niesie za sobą wiele zmian, a tym samym wątpliwości. Niniejszy artykuł przedstawia 5 najważniejszych zmian kadrowo-płacowych, a także prezentuje jak przedstawia się wyliczenie wynagrodzenia od lipca 2022. Koniecznie przeczytaj więcej!

więcej

Elektroniczne akta osobowe - wszystko co należy wiedzieć

Każdy przedsiębiorca zatrudniający chociaż jednego pracownika, zobligowany jest do prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Najczęściej wybieraną formą są elektroniczne akta osobowe. Jakie korzyści dają elektroniczne teczki pracownicze w systemie wFirma?

więcej

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy musi być prowadzona przez każdego przedsiębiorcę, który zatrudnia pracowników. Jakie elementy powinna zawierać ewidencja oraz jakie są konsekwencje jej braku? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn