Podatek VAT

Wycofanie pojazdu osobowego z działalności - najważniejsze informacje

Z czym dla przedsiębiorcy wiąże się wycofanie pojazdu osobowego z działalności gospodarczej? Czy może tego dokonać w dowolnym momencie? Jak zgłosić wycofanie? Jakie skutki podatkowe może rodzić wycofanie pojazdu z działalności? Odpowiadamy na pytania!

więcej

Rozliczenie VAT - miesięczne czy kwartalne?

Przedsiębiorcy będący podatnikami VAT maja obowiązek dokonywać rozliczenia VAT w trybie miesięcznym lub kwartalnym. Które z nich może wybrać przedsiębiorca oraz jak wygląda rozliczenie VAT w systemie wFirma? Odpowiadamy!

więcej

Czy wystawienie faktury ustrukturyzowanej jest obowiązkowe?

Wejście w życie Krajowego Systemu e-Faktur wkrótce wymusi na przedsiębiorcach wystawienie faktury ustrukturyzowanej. Czym się charakteryzuje taki typ faktury oraz jak wystawić ją w systemie, dowiesz się tego z artykułu. Koniecznie przeczytaj!

więcej

Odliczenie VAT - kiedy i na jakich warunkach jest możliwe?

Zgodnie z przepisami podatkowymi przedsiębiorcy mają prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego nie wcześniej niż w rozliczeniu za okres, w którym u sprzedawcy powstał obowiązek podatkowy. Sprawdź, kiedy możliwe jest odliczenie VAT!

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska