Ostatnio dodane

Niewykorzystany urlop - czy przepada?

Urlop wypoczynkowy należy się osobom zatrudnionym na umowę o pracę. Czy w przypadku, gdy pracownikowi pozostanie niewykorzystany urlop pracodawca musi wypłacić mu ekwiwalent za pozostałe dni? Jak sprawdzić zaległy urlop w systemie? Wyjaśniamy!

więcej

Aktualizacja systemu - luty 2023

Aktualizacja systemu nastąpi 5 lutego w godzinach od 5:00 do 10:00. Więcej informacji o planowanych zmianach i nowelizacjach w artykule!

więcej

Roczna informacja dla osoby ubezpieczonej- kiedy należy ją przekazać?

Jednym z obowiązków pracodawcy jest informowanie pracowników o naliczonych składkach za poprzedni rok, z wyszczególnieniem na konkretne miesiące. Czym dokładnie jest roczna informacja dla osoby ubezpieczonej? Kiedy i komu należy ją przekazać?

więcej

Kiedy możliwa jest zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok?

Przedsiębiorca może dokonać zmiany formy opodatkowania w danym roku podatkowym. Rok 2022 przyniósł nowelizację w tym aspekcie, ponieważ uprowadzona została zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok. Kiedy i w jakich przypadkach jest możliwa? Wyjaśniamy!

więcej

Coroczny obowiązek PIT-11

Do końca stycznia pracodawca zobligowany jest do dostarczenia PIT-11 do urzędu skarbowego, następnie do końca lutego powinien przekazać go pracownikowi. Sprawdźmy, jak dokonać tego obowiązku oraz co grozi za jego niedotrzymanie. Więcej w artykule!

więcej

Przejście z etatu na działalność a kwota wolna od podatku

Coraz częściej zauważa się porzucenie pracy na etacie na rzecz prowadzenia własnej działalności. Jak przejście z etatu na działalność wygląda w przypadku kwoty wolnej od podatku? Czy takie działanie daje prawo do ponownego uwzględnienia kwoty wolnej?

więcej

Noworoczna aktualizacja systemu wFirma

W dniu 1.01.2023 r. w godzinach od 3:00 do 10:00 nastąpi noworoczna aktualizacja systemu wFirma. Z artykułu dowiesz się, jakie nowelizacje i nowości przygotowaliśmy!

więcej

Jak obliczyć wynagrodzenie w miesiącu choroby?

Każdemu pracownikowi zdarza się zachorować, dlatego warto wiedzieć jak wygląda wyliczanie wynagrodzenia za okres choroby. W systemie wFirma proces ten jest automatyczny. Jak obliczyć wynagrodzenie w miesiącu choroby? Wyjaśniamy!

więcej

Spis z natury na koniec roku - czym jest i jak go sporządzić?

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy często jest wykonanie spisu z natury. Czym jest spis z natury, kto i kiedy powinien go sporządzić?

więcej

Kto musi złożyć PIT 2? Najważniejsze informacje.

Już od przyszłego roku pojawi się nowy formularz PIT-2 - jak wygląda oraz kto musi złożyć PIT 2? Najważniejsze informacje o PIT-2 w artykule. Czytaj więcej!

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska