Świadectwo pracy to bardzo ważny dokument zawierający informacje o okresie pracy u byłego pracodawcy. Co dokładnie powinno się w nim znaleźć? Czy świadectwo pracy zawiera wszystkie zwolnienia lekarskie? Odpowiedź w artykule!
więcejCzy przejście na umowę zlecenie po zakończeniu umowy o pracę u tego samego pracodawcy jest możliwe i zgodne z przepisami? Co należy uwzględnić przy takim rozwiązaniu? Odpowiadamy!
więcejCzy chorego pracownika można zwolnić? Co do zasady nie! Jednak czy istnieją jakieś wyjątki w tej kwestii? Co należy wiedzieć? Wypowiedzenie umowy o pracę podczas świadczenia rehabilitacyjnego - najważniejsze informacje dla pracodawcy!
więcejJuż 2 marca 2025 roku, od godziny 5 do 10 odbędzie się aktualizacja systemu wFirma. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jakie nowe funkcje i ulepszenia wejdą w obecnej aktualizacji, przeczytajcie koniecznie artykuł, a będziecie na bieżąco!
więcejSzkolenie BHP - co powinien wiedzieć pracodawca w tym temacie. Czy przedsiębiorca może sam poprowadzić szkolenie dla swoich pracowników, czy musi mieć odbyty kurs? Co mówi na ten temat prawo? Wyjaśniamy!
więcejZatrudnienie na kontrakt to obecnie coraz popularniejsza forma zatrudnienia. Pojawiają się więc pytania czym dokładnie jest kontrakt oraz jak należy go traktować, a także jak rozliczyć się z pracownikiem kontraktowym? Wyjaśniamy w artykule!
więcejPrzedstawiamy Regulamin świadczenia usług w firmie Web INnovative Software Sp. z o.o.
więcejTo już kolejna aktualizacja systemu wFirma.pl - systemu dla przedsiębiorców online do rozliczania i zarządzania mikro i małymi przedsiębiorstwami. Nowy widok będzie jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb naszych klientów! Nie czekaj, sprawdź!
więcejZatrudnienie małżonka - czy jest możliwe w firmie? Jak należy rozliczyć osobę współpracującą? Czy jest ona rozliczana tak jak inni pracownicy? Jak zatrudnić małżonka w systemie wFirma? Odpowiadamy w artykule!
więcejPolisa samochodu, jest wydatkiem każdego przedsiębiorcy korzystającego z auta do celów firmowych. Czy polisa samochodu w okresie zawieszenia działalności gospodarczej może zostać ujęta w kosztach podatkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
więcejW prawie istnieje taki pojęcie jak nieodpłatne świadczenia. Czym są dokładnie i co się za nie uznaje? Jak należy dokonać księgowania nieodpłatnych świadczeń na gruncie podatku PIT? Więcej informacji w tym temacie znajdziesz w artykule!
więcejJuż 6 kwietnia 2025 roku, od godziny 5 do 10 odbędzie się aktualizacja systemu wFirma. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jakie nowe funkcje i ulepszenia wejdą w obecnej aktualizacji, przeczytajcie koniecznie artykuł, a będziecie na bieżąco!
więcejProwadzać działalność gospodarcza w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością u wspólników jest możliwość działania pożyczki lub kredytów w przypadku braku finansów. Umowa pożyczki wspólnika dla spółki z o.o. - zasady. Sprawdź w artykule!
więcejPodatnik może zarówno prowadzić działalność gospodarczą oraz najem prywatny. Sprawdźmy więc, jak wygląda opodatkowanie najmu prywatnego oraz jak go rozliczyć na gruncie podatku dochodowego. Więcej informacji w artykule!
więcejPKD czyli Polska Klasyfikacja Działalności służy celu pogrupowania i klasyfikacji różnych rodzajów działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy przed rozpoczęciem biznesu muszą dopasować kod PDK do działalności. Sprawdź, PKD co to jest i czemu służy?
więcejZ czym dla przedsiębiorcy wiąże się wycofanie pojazdu osobowego z działalności gospodarczej? Czy może tego dokonać w dowolnym momencie? Jak zgłosić wycofanie? Jakie skutki podatkowe może rodzić wycofanie pojazdu z działalności? Odpowiadamy na pytania!
więcejPrzedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą w oparciu o spółki cywilne oraz spółki handlowe. Jak wyglądają składki ZUS wspólników? Jak poprawnie dodać wspólnika w systemie wFirma? Więcej informacji znajdziesz w artykule!
więcejCoraz częściej zauważa się porzucenie pracy na etacie na rzecz prowadzenia własnej działalności. Jak przejście z etatu na działalność wygląda w przypadku kwoty wolnej od podatku? Czy takie działanie daje prawo do ponownego uwzględnienia kwoty wolnej?
więcejZłożenie zeznania rocznego to obowiązek podatnika, może on jednak skorzystać z dostępnych ulg, w tym z ulgi na dzieci. Ulga na dzieci - kto, kiedy oraz w jaki sposób może z niej skorzystać oraz jak wykazać ją w PIT-36? Odpowiadamy w artykule!
więcejJuż 2 lutego 2025 roku, od godziny 5 do 10 odbędzie się aktualizacja systemu wFirma. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jakie nowe funkcje i ulepszenia wejdą w obecnej aktualizacji, przeczytajcie koniecznie artykuł, a będziecie na bieżąco!
więcejKapitał zakładowy spółki to wszelkiego rodzaju pieniężne i niepieniężne wkłady wspólników. W zależności od rodzaju spółki, wysokość kapitału zakładowego będzie wynosić różną kwotę. Poznaj wszystkie tematy, związane z kapitelem zakładowym w artykule!
więcej5 i 6 marca 2025 roku we Wrocławiu odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL. Jakie tematy poruszała? Przeczytaj artykuł, aby poznać wszystkie szczegóły na ten temat!
więcejSerdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru zorganizowanego przez serwis wFirma dla Biur Rachunkowych i skierowanego do właścicieli biur. Celem spotkania było pokazanie, jak biuro może ewoluować dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu.
więcejZgodnie z przepisami podatkowymi przedsiębiorcy mają prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego nie wcześniej niż w rozliczeniu za okres, w którym u sprzedawcy powstał obowiązek podatkowy. Sprawdź, kiedy możliwe jest odliczenie VAT!
więcejDotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności jest znaczną pomocą dla początkujących przedsiębiorców. Sprawdź, jakie kroki prowadzące do założenia firmy powinno się podjąć, aby nie stracić przyznanego dofinansowania.
więcejKażdemu pracownikowi zdarza się zachorować, dlatego warto wiedzieć jak wygląda wyliczanie wynagrodzenia za okres choroby. W systemie wFirma proces ten jest automatyczny. Jak obliczyć wynagrodzenie w miesiącu choroby? Wyjaśniamy!
więcejPodatnicy mają obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego. Problem może sprawić już sam wybór formularza zeznania rocznego. Jak wybrać prawidłowy formularz, uwzględniając formę opodatkowania działalności? Wyjaśniamy!
więcejPosiadanie własnego biznesu to marzenie większości przyszłych przedsiębiorców. By założyć własną działalność należy najpierw dopełnić paru formalności. W artykule tłumaczymy, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku! Przeczytaj!
więcejTrzecie spotkanie z naszymi Partnerami wdrożeniowymi za nami. Tym razem spotkaliśmy się, aby móc porozmawiać o szczegółach dotyczących modułu Kadr i Płac w systemie. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!
więcejPaski płac dla pracowników - co dokładnie zawierają i czy pracodawca ma obowiązek ich przekazania pracownikom? jak wygenerować paski płac w systemie wFirma? Odpowiadamy!
więcejCzym jest kwota zmniejszająca podatek? Kto i kiedy może skorzystać z tego przywileju? Jakie oświadczenie powinien złożyć pracownik w tym aspekcie? Jak rozliczyć wynagrodzenie zgodnie z kwotą zmniejszającą podatek? Odpowiadamy w artykule!
więcejW życiu gospodarczym częstym zjawiskiem jest uchylanie się od płatności przez kontrahentów. Jak odzyskać pieniądze za wykonaną usługę, gdy wystawiono fakturę? Wyjaśniamy dokładnie w tekście krok po kroku, jak skutecznie otrzymać należną zapłatę.
więcejPrzedsiębiorcy będący podatnikami VAT maja obowiązek dokonywać rozliczenia VAT w trybie miesięcznym lub kwartalnym. Które z nich może wybrać przedsiębiorca oraz jak wygląda rozliczenie VAT w systemie wFirma? Odpowiadamy!
więcejInformujemy, że dnia 29 grudnia 2024 roku od godziny 5 do godziny 10:00, odbędzie się aktualizacja systemu wFirma! Jakie nowości i usprawnienia zostaną wdrożone w najbliższej aktualizacji? Przeczytaj artykuł, aby nie ominąć żadnych informacji!
więcejSpecjalista ds kadr i płac to zawód pełen wyzwań. W codziennych zadaniach pracownika kadr przydatny jest program kadrowy, który ułatwi i usprawni pracę. Sprawdź, jakie korzyści i funkcje niesie system wFirma Kadry i Płace!
więcejRozwiązanie umowy łączy się z dotrzymaniem pewnych obowiązków. Jakie są prawa pracodawcy w takim przypadku? Jak wygląda okres wypowiedzenia oraz czy pracownik może odejść z miejsca pracy z dnia na dzień? Dowiedz się, jak rozwiązać umowę w systemie wFirma!
więcejZastanawiasz się gdzie nas można spotkać i na jakich wydarzeniach pojawimy się z prelekcjami, a także z promocją systemu wFirma dla Biur Rachunkowych? Śledź artykuł, aby być na bieżąco i by nie umknął Ci żaden termin! Do zobaczenia!
więcejNa początku jest pomysł, potem jego realizacja, a na koniec wiara, że uda się odnieść sukces. O tym, jak wyglądała nasza droga ku realizacji tego zamierzania i skąd wzięła się idea na powstanie wfirma.pl, możecie przeczytać poniżej.
więcejDochód i przychód to są jedne z kluczowych terminów w księgowości. Jednak czasami one są używane zamiennie, co jest ogromną pomyłką. Czym są koszty uzyskania przychodu? Dochód a przychód, ich definicja i różnica - to omawiamy w poniższym artykule!
więcejUlga 4+ w zeznaniu rocznym to nowa preferencja, z której mogą skorzystać podatnicy posiadający co najmniej czworo dzieci. Jak skorzystać z ulgi oraz jak uwzględnić ją w zeznaniu rocznym generowanym w systemie wFirma? Wyjaśniamy w artykule!
więcejTemat rozliczenia kosztów użytkowania samochodu, a zwłaszcza kosztów paliwa jest kwestią, która szczególnie interesuje przedsiębiorców. Limity związane są ze sposobem użytkowania auta w przedsiębiorstwie. Zobacz jakie obowiązują w 2022 roku!
więcejEwidencja czasu pracy musi być prowadzona przez każdego przedsiębiorcę, który zatrudnia pracowników. Jakie elementy powinna zawierać ewidencja oraz jakie są konsekwencje jej braku? Dowiedz się czytając nasz artykuł!
więcejBiała lista podatników VAT to narzędzie do weryfikacji danych dla przedsiębiorców. Zastanówmy się, dlaczego tak ważnym jest sprawdzenie kontrahenta oraz czy zaniechanie tej czynności może spowodować konsekwencje dla przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!
więcejZa nami pierwsze warsztaty tematyczne dla partnerów wdrożeniowych wFirma. Spotkanie to rozpoczęło cykl zaplanowanych na ten rok warsztatów dla naszych partnerów. Chcesz się dowiedzieć o czym rozmawialiśmy? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.
więcej26 i 27 marca 2025 roku odbyła się kolejna już edycja Forum Biur Rachunkowych 2025, organizowane przez INFOR. Jako wFirma dla Biur Rachunkowych oczywiście byliśmy partnerami wydarzenia. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej szczegółów!
więcejKażdy przedsiębiorca, bez względu na formę opodatkowania będzie podlegał ubezpieczeniom społecznym. Mówiąc o ryczałcie ewidencjonowanym, od 2022 roku w obowiązku opłaty ZUS. Składki ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym - ten temat omawiamy w artykule!
więcejPrzedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę z aktu, że całkowity koszt zatrudnienia pracownika wynosi znacznie więcej niż wypłata pensji. Do wynagrodzenia należy doliczyć dodatkowe opłaty jak składki. Ile wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika?
więcejZakładasz firmę? Sprawdź, jak wybrać kod Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).
więcejGenerator umów to narzędzie, które pozwala na tworzenie umów dla pracowników, zleceniobiorców i wykonawców dzieła. Wyjaśnimy jakie funkcje i zalety posiada generator umów, a także jak w systemie wFirma stworzyć umowę dla nowo zatrudnionej osoby.
więcejKażdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy, która bezpośrednio wiąże się z wypłatą pensji oraz innych świadczeń związanych z pracą. Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma - przeczytaj więcej!
więcejZwolnienie lekarskie wstecz - jak dokładnie wygląda i działa? Wyjaśniamy w jakich przypadkach można skorzystać oraz czy taki rodzaj zwolnienia może uchronić przed utratą pracy. Co więcej dowiedz się, jak wygląda dodawanie zwolnień w systemie wFirma!
więcejDowód księgowy to podstawa dokonywania zapisów w Księdze Przychodów i Rozchodów. Które dokumenty możemy przyjąć za dowód księgowy? Jakie są metody ujmowania kosztów w KPiR? Jak należy dokonać księgowania w systemie wFirma? Odpowiadamy!
więcejPracodawca może chcieć dokonać pewnych zmian w podpisanej umowie z pracownikiem, np. zmiana wynagrodzenia czy warunków pracy. Zmiana wynagrodzenia lub zapisów w umowie - jak należy ją przeprowadzić? Jakie dokumenty należy przedłożyć pracownikowi?
więcejDo końca stycznia pracodawca zobligowany jest do dostarczenia PIT-11 do urzędu skarbowego, następnie do końca lutego powinien przekazać go pracownikowi. Sprawdźmy, jak dokonać tego obowiązku oraz co grozi za jego niedotrzymanie. Więcej w artykule!
więcejKiedy należy dokonać rocznego rozliczenia składki zdrowotnej oraz kogo ona dotyczy? Jak wygląda naliczanie składki zdrowotnej w odniesieniu do konkretnej formy opodatkowania? Roczna składka zdrowotna - jak rozliczyć w systemie wFirma? Odpowiadamy!
więcejNowe przepisy dotyczące oświadczeń płacowych powodują niższe wynagrodzenie po zakończeniu zatrudnienia. Pracownicy i pracodawcy powinni być świadomi tych zmian. Jakie oświadczenie stosuje się po zakończeniu umowy? Odpowiadamy w artykule!
więcejEparagony, czyli paragony fiskalne w wersji elektronicznej, mogą zastąpić tradycyjne paragony. Wykorzystanie eparagonów pozwala na optymalizację kosztów oraz usprawnienie procesów fiskalizacji. Sprawdź jak działa integracja systemu wFirma z eparagony.pl!
więcejOdkryj jak automatyzacja i sztuczna inteligencja zmieniają księgowość i biura rachunkowe! Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o narzędziach opartych na sztucznej inteligencji, które mogą zautomatyzować prace biur rachunkowych!
więcejDołącz do grona biur rachunkowych, którzy stali się naszymi użytkownikami i czerp korzyści nie tylko z samego programu, lecz także z możliwości darmowej reklamy swojego biznesu! Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!
więcejJuż 1 grudnia 2024 roku odbędzie się aktualizacja systemu wFirma, w której wdrożymy szereg nowych funkcji, m.in. możliwość księgowania faktur w walucie HUF, czy też wprowadzimy elementy nowego interfejsu. Dowiedz się co jeszcze nowego w systemie!
więcejKolejny krok w stronę nowoczesności i zwiększenia komfortu pracy. Obecna aktualizacja, która odbyła sięna początku lipca, uwzględnia szereg zmian w wyglądzie systemu. W artykule przedstawiamy opis poszczególnych funkcji w ramach nowego interfejsu.
więcejSerdecznie zapraszamy właścicieli biur rachunkowych na bezpłatny webinar, na którym zostanie zaprezentowany system wFirma, dedykowany biurom rachunkowym. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 grudnia 2021 r. o godz.13:00.
więcejZakładając działalność gospodarczą każdy przedsiębiorca musi wybrać odpowiednią formę opodatkowania. ona będzie stosowana w odniesieniu do dochodów w ciągu roku podatkowego. Jednak czy jest możliwa zmiana formy opodatkowania? Odpowiadamy w artykule!
więcejWprowadzenie Polskiego Ładu miało m.in. na celu ujednolicenie opodatkowania najmu prywatnego. Od 2022 roku jedyną dostępną formą opodatkowania w przypadku takiego najmu jest ryczałt ewidencjonowany. Najem prywatny w 2022 - sprawdź, co należy wiedzieć!
więcejJak kształtuje się w roku 2022 kwota wolna od podatku? Kto i w jakim zakresie może skorzystać z zwolnień podatkowych? Jak będzie wyglądać po zmianach Polskiego Ładu w roku 2023? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!
więcejWejście w życie Krajowego Systemu e-Faktur wkrótce wymusi na przedsiębiorcach wystawienie faktury ustrukturyzowanej. Czym się charakteryzuje taki typ faktury oraz jak wystawić ją w systemie, dowiesz się tego z artykułu. Koniecznie przeczytaj!
więcejW ostatnim czasie miało miejsce wiele nowelizacji w Kodeksie pracy, w tym również tzw. zwolnienie z powodu siły wyższej, które zakłada możliwość wybrania wolnego z powodu wyjątkowej sytuacji, np. rodzinnej. Jak dokładnie wygląda ten przepis? Wyjaśniamy!
więcejZ wielką radością informujemy, że wFirma została oficjalnym partnerem technologicznym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce! Co wynika z tej współpracy zarówno dla nas jak i naszych klientów? Przeczytaj artykuł, aby poznać więcej szczegółów o tej współpracy!
więcejPrzedstawiamy obowiązujące w firmie Web INnovative Software Sp. z o.o. informacje o cookies
więcejJuż 06.10.2024 r. odbędzie się aktualizacja systemu wFirma. Zostaną wprowadzone nowe funkcje do modułów takich jak: księgowość online, pełna księgowość, fakturowanie i magazyn, kadry, płace i ubezpieczenia oraz Funkcje dedykowane dla biur rachunkowych.
więcejMieliśmy okazję poprowadzić kolejne spotkanie z cyklu warsztatów dla wdrożeniowców! 14 lutego zgłębiliśmy wspólnie temat działania i definiowania systemu Firma dla Biur Rachunkowych wspólnie z naszymi Partnerami wdrożeniowymi. Dowiedz się więcej!
więcejPomoc branżowa dla przedsiębiorców poszkodowanych obecnie w wyniku drugiej i trzeciej fali pandemii COVID-19 będzie rozszerzona o nowe kody PKD. Dowiedź się czytając nasz artykuł, czy twoja działalność gospodarcza podlega pod dodatkowe PKD! Sprawdź!
więcejZobacz, co ciekawego wydarzyło się w wFirma.pl w 2015 roku. Przeprowadzka, wzrosła liczba pracowników, doceniono naszą pracę oraz rozpoczęliśmy kolejne ciekawe projekty, o których więcej już niebawem. Sprawdź, sukcesy mijającego roku w wFirma.pl.
więcejW ramach nadchodzącej aktualizacji zintegrowaliśmy nasz system z programem OCR do odczytywania faktur. Dzięki nowej funkcji możliwe jest łatwe zaczytywanie faktur do systemu bez ryzyka wprowadzenia błędnych danych. Więcej informacji w artykule!
więcejWłaściciele firm mają wiele obowiązków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Istnieją jednak narzędzia, która powstały w celu ułatwienia im pracy. Jednym z nich jest mała księgowość online wfirma.pl. Sprawdź w jaki sposób działa ta aplikacja!
więcejRyczałt to uproszczona forma opodatkowania działalności cechująca się stosunkowo niskimi stawkami, dlatego jest ona chętnie wykorzystywana. W minionych latach poszerzył się zakres działalności do tego uprawnionych. Poznaj aktualne stawki opodatkowania!
więcejNowe regulacje dotyczące sprzedaży samochodu wykupionego prywatnie z leasingu czekają na przedsiębiorców w 2022 roku. Wykup samochodu z leasingu - co się zmieni, jaka będzie stawka podatkowa i nowe reguły księgowania - o tym mówimy w artykule!
więcejPolski Ład wprowadził wiele zmian podatkowych. Dotyczą one m.in obowiązujących dotychczas progów podatkowych, a tym samym wyliczania podatku dochodowego w ramach skali podatkowej. Z czym wiąże się przekroczenie progu podatkowego w 2022 roku? Sprawdź!
więcejOd marca 2021 w obrocie gospodarczy pojawi się nowy typ spółki kapitałowej - prosta spółka akcyjna. Z nowej regulacji będzie mógł skorzystać każdy przedsiębiorca. Czym dokładnie będzie charakteryzować się prosta spółka akcyjna? Odpowiadamy w artykule!
więcejW jaki sposób należy zaksięgować zakup środków trwałych i wyposażenia sfinansowanego środkami z dotacji z PUP?
więcejCo na kłopoty finansowe firmy; kredyt obrotowy czy faktoring? Dla kogo korzystniejszy kredyt, a dla kogo faktoring?
więcejProwadząc firmę, w natłoku wielu spraw, zdarza się o czymś zapomnieć. Rozwiązaniem jest terminarz wFirma, czyli kalendarz online z przydatnymi informacjami pobieranymi z systemu i zapisywanymi, tak by przedsiębiorca miał do nich zawsze łatwy wgląd.
więcejZgodnie z nowelizacjami Polskiego Ładu 2.0 ponownie możliwe jest odliczenie składki zdrowotnej. Czy każdy przedsiębiorca, bez względu na formę opodatkowania, może dokonać odliczeń? Jak wygląda proces odliczenia w systemie wFirma? Dowiedz się więcej o wpro
więcejCoraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie w swojej firmie osób spoza granic naszego państwa, np. obywateli Ukrainy. Dowiedz się, jak zatrudnić pracownika z Ukrainy legalnie oraz jak wygenerować dokumenty w systemie wFirma!
więcejSystem wFirma w pakiecie Kadry i Płace daje możliwość przedsiębiorcom publikacji darmowych ogłoszeń o pracę na portalu Poradnik Przedsiębiorcy. Dowiedz się, jakie funkcje posiada panel rekrutacji pracowników w systemie wFirma. Przeczytaj tutaj!
więcejJak wyliczyć wynagrodzenia i rozliczyć obcokrajowców pracujących na terenie Polski? Kim jest rezydent, a kim nierezydent podatkowy? Rozliczanie cudzoziemców nie będzie już sprawiać Ci problemu. Sprawdź, jakie rozwiązania posiada system wFirma.
więcejDługotrwałe lub częste przebywanie pracownika na L4 może irytować pracodawcę i źle działać na prosperowanie firmy. Jak może zachować się przedsiębiorca w takiej sytuacji? Czy pracodawca może zwolnić pracownika, który długo choruje?
więcejRozwiązanie umowy o pracę poprzez porozumienie stron jest stosowane zarówno przez pracowników jak i przez pracodawców. Na czym dokładnie polega oraz jak wygląda? Dowiedz się z artykułu!
więcejJaki rodzaj umowy najlepiej jest zawrzeć z studentem lub osobą uczącą się do 26. roku życia? Czy umowa zlecenie ze studentem to korzystne rozwiązanie dla pracodawcy? Jakie są wady i zalety tego rodzaju umowy? Odpowiadamy w artykule!
więcejCzłonek rodziny może pomagać w prowadzeniu działalności i staje się wtedy tzw. osobą współpracującą. Czy osoba współpracująca musi zostać zgłoszona do ubezpieczeń ZUS bez względu na formę jej zatrudnienia? Wyjaśniamy w artykule!
więcej