KSeF w systemie wFirma od marca 2023 r.

Krajowy System e-Faktur, czyli KSeF to platforma Ministerstwa Finansów, która służy do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Faktury ustrukturyzowane są jedną z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji w obrocie gospodarczym, jednak już od 1 stycznia 2024 roku fakturowanie w Polsce za pomocą systemu KSeF ma stać się obowiązkowe. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapoznaj się z KSeF w systemie wFirma, który będzie dostępny już od marca 2023 roku!

Włączenie integracji z KSeF w systemie wFirma

Włączenie integracji z KSeF w systemie wFirma jest bardzo intuicyjne i potrwa kilka sekund. Proces integracji przeprowadzisz w ustawieniach, gdzie wygenerujesz lub wgrasz swój token.

 

 

ksef w systemie wfirma

Faktury sprzedaży zintegrowane z KSeF w systemie wFirma

W systemie wFirma nie tylko wystawisz faktury sprzedaży, ale również będziesz mieć możliwość bezpośredniej ich wysyłki do KSeF.

 ksef w systemie wfirma

 

Nie będziesz musiał wysyłać każdej faktury z osobna, gdyż czynność tę będziesz mógł wykonać masowo.

 ksef w systemie wfirma

 

Po wysłaniu faktury do KSeF widoczny będzie numer dokumentu, który jest automatycznie nadawany przez Krajowy System e-Faktur. Ułatwi to obieg dokumentów w Twojej firmie.

 

ksef w systemie wfirma

Dla wysłanych do KSeF faktur sprzedaży będziesz mieć możliwość pobrania UPO, więc będziesz pewien, że dany dokument został prawidłowo dostarczony do systemu KSeF. 

 

 

Po kliknięciu w ikonę obok faktury, będziesz mieć również możliwość monitorowania obecnego statusu dokumentu w KSeF.

 

ksef w systemie wfirma

Faktury zakupu zintegrowane z KSeF w systemie wFirma

W systemie wFirma nie tylko wyślesz faktury sprzedaży, lecz również zaimportujesz faktury zakupu z KSeF. Zrobisz to jednym kliknięciem, a umieszczenie ich w wersjach roboczych umożliwi Ci weryfikację wydatków, przed ich zaksięgowaniem.

 

 ksef w systemie wfirma

 

Dodatkowo zweryfikowane wydatki będzie można oznaczać dedykowaną etykietą, co znacznie usprawni pracę Tobie i Twojemu klientowi. Z tej pozycji klient będzie mógł oznaczyć dedykowaną etykietą zweryfikowane przez niego dokumenty, jak również zamieścić opis dotyczący danej faktury. Dzięki temu księgowy nie będziecie marnować czasu na ustalanie, czego dotyczy dany wydatek. Dane wydatki będzie można filtrować używając do tego etykiet.

 

ksef w systemie wfirma

Krajowy System e-Faktur to przyszłościowe rozwiązanie, które może znacznie usprawnić proces księgowania. Nie czekaj na ostatnią chwilę, aż stanie się on narzędziem obowiązkowym. Testuj działanie KSeF w systemie wFirma już od 1 stycznia 2023 roku!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka