KSeF w systemie wFirma od marca 2023 r.

Krajowy System e-Faktur, czyli KSeF to platforma Ministerstwa Finansów, która służy do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Faktury ustrukturyzowane są jedną z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji w obrocie gospodarczym, jednak na przestrzeni lat fakturowanie w Polsce za pomocą systemu KSeF ma stać się obowiązkowe. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapoznaj się z KSeF w systemie wFirma, który jest dostępny już od marca 2023 roku!

Włączenie integracji z KSeF w systemie wFirma.pl

Włączenie integracji z KSeF w systemie wFirma jest bardzo intuicyjne i potrwa kilka sekund. Proces integracji przeprowadzisz w ustawieniach, gdzie wygenerujesz lub wgrasz swój token.

 

 

ksef w systemie wfirma

 

Faktury sprzedaży zintegrowane z KSeF

W systemie wFirma masz możliwość bezpośredniej wysyłki faktur sprzedażowych do KSeF.

 

ksef w systemie wfirma

 

Dodatkowo możesz skorzystać z funkcji wystawiania wersji roboczych faktur sprzedaży.

 

ksef w systemie wfirma

 

Wersje robocze faktur sprzedaży dopiero po zatwierdzeniu przez użytkownika zostają wysłane do KSeF i stają się pełnoprawnymi fakturami.

 

ksef w systemie wfirma

 

Po wysłaniu faktury do KSeF widoczny jest numer dokumentu automatycznie nadawany przez Krajowy System e-Faktur. Ułatwi to obieg dokumentów w Twojej firmie.

 ksef w systemie wfirma

 

Dla wysłanych do KSeF faktur sprzedaży możliwe jest pobranie UPO, więc będziesz pewien, że dany dokument został prawidłowo dostarczony do systemu KSeF. 

 

ksef w systemie wfirma

 

Dodatkowo w systemie dostępny jest import faktur sprzedażowych z KSeF w celu szybkiego zaksięgowania przychodów na podstawie faktur wystawianych poza systemem. 

 

ksef w systemie wfirma

 

Zaimportowane faktury sprzedaży możesz zaksięgować bezpośrednio przy imporcie lub zapisać jako wersje robocze.

 

ksef w systemie wfirma

 

Faktury zakupu zintegrowane z KSeF

W systemie wFirma nie tylko wyślesz faktury sprzedaży, lecz również zaimportujesz faktury zakupu z KSeF. Zrobisz to jednym kliknięciem, a umieszczenie ich w wersjach roboczych umożliwi Ci weryfikację wydatków, przed ich zaksięgowaniem.

 

ksef w systemie wfirma

 

Dodatkowo zweryfikowane wydatki możesz oznaczać dedykowaną etykietą, co znacznie usprawni pracę księgowemu oraz klientowi. Z tej pozycji klient może oznaczyć dedykowaną etykietą zweryfikowane przez niego dokumenty, jak również zamieścić opis dotyczący danej faktury. Dzięki temu księgowy oraz klient nie marnuje czasu na ustalanie, czego dotyczy dany wydatek. Wydatki można filtrować po zastosowanej etykiecie.

 

ksef w systemie wfirma

 

Krajowy System e-Faktur to przyszłościowe rozwiązanie, które może znacznie usprawnić proces księgowania. Nie czekaj na ostatnią chwilę aż stanie się on narzędziem obowiązkowym. Testuj działanie KSeF w systemie wFirma już dziś!

Więcej o integracji z KSeF w systemie wFirma w artykule: KSeF - łatwa integracja z systemem wFirma.pl

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz