Zatrudnienie

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - co warto wiedzieć?

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron jest formą zakończenia stosunku pracy, która może zostać dokonana z inicjatywy pracownika lub pracodawcy. Zamiast okresu wypowiedzenia strony mogą ustalić dowolną datę rozwiązania umowy. Dowiedz się więcej!

więcej

Osoba współpracująca musi być zgłoszona do ubezpieczeń ZUS

Członek rodziny może pomagać w prowadzeniu działalności i staje się wtedy tzw. osobą współpracującą. Czy osoba współpracująca musi zostać zgłoszona do ubezpieczeń ZUS bez względu na formę jej zatrudnienia? Wyjaśniamy w artykule!

więcej

Czym jest zwolnienie z pracy z powodu siły wyższej?

W kwietniu 2023 r. weszły w życie przepisy dotyczące work life balance. Umożliwiają one pracującym rodzicom skorzystanie z nowych środków. Jednym z nich jest zwolnienie z pracy z powodu wystąpienia siły wyższej. Z czym dokładnie się to wiąże? Odpowiadamy!

więcej

Zatrudnienie małżonka na podstawie umowy o pracę

Zatrudnienie małżonka - czy jest możliwe w firmie? Jak należy rozliczyć osobę współpracującą? Czy jest ona rozliczana tak jak inni pracownicy? Jak zatrudnić małżonka w systemie wFirma? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Umowa zlecenie ze studentem - co warto wiedzieć?

Jaki rodzaj umowy najlepiej jest zawrzeć z studentem lub osobą uczącą się do 26. roku życia? Czy umowa zlecenie ze studentem to korzystne rozwiązanie dla pracodawcy? Jakie są wady i zalety tego rodzaju umowy? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Czy kontrakt traktowany jest jako umowa zlecenie?

Zatrudnienie na kontrakt to obecnie coraz popularniejsza forma zatrudnienia. Pojawiają się więc pytania czym dokładnie jest kontrakt oraz jak należy go traktować, a także jak rozliczyć się z pracownikiem kontraktowym? Wyjaśniamy w artykule!

więcej

Ogłoszenia o pracę w systemie wFirma - jak umieścić darmowe ogłoszenie?

System wFirma w pakiecie Kadry i Płace daje możliwość przedsiębiorcom publikacji darmowych ogłoszeń o pracę na portalu Poradnik Przedsiębiorcy. Dowiedz się, jakie funkcje posiada panel rekrutacji pracowników w systemie wFirma. Przeczytaj tutaj!

więcej

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? Wyjaśniajmy krok po kroku.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie w swojej firmie osób spoza granic naszego państwa, np. obywateli Ukrainy. Dowiedz się, jak zatrudnić pracownika z Ukrainy legalnie oraz jak wygenerować dokumenty w systemie wFirma!

więcej

Generator umów - wszystko co warto wiedzieć

Generator umów to narzędzie, które pozwala na tworzenie umów dla pracowników, zleceniobiorców i wykonawców dzieła. Wyjaśnimy jakie funkcje i zalety posiada generator umów, a także jak w systemie wFirma stworzyć umowę dla nowo zatrudnionej osoby.

więcej

Zatrudnienie pracownika – obowiązki pracodawcy

Rozwój firmy często łączy się z koniecznością zatrudnienia pracowników - co może sprawiać problem. Wyjaśniamy, jakie są obowiązki pracodawcy w przypadku zatrudnienia oraz przedstawiamy funkcję systemu wFirma Kadry i Płace. Czytaj więcej!

więcej

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika, który ponosi przedsiębiorca

Przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę z aktu, że całkowity koszt zatrudnienia pracownika wynosi znacznie więcej niż wypłata pensji. Do wynagrodzenia należy doliczyć dodatkowe opłaty jak składki. Ile wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika?

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska