Przydatne w firmie

IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL z prelekcją wFirmy

12 października 2023 roku odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Wydarzenie jak co roku obfitowało w dużą dawkę wiedzy. Jakiej dokładnie? O tym poniżej.

więcej

Prezenty z ZFŚS dla pracowników - czy podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu?

Zbliża się okres świąteczny i duża część pracodawców chce obdarować swoich pracowników prezentami. Trzeba jednak pamiętać o skutkach podatkowych. Czy prezenty z ZFŚS podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu? Przeczytaj, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.

więcej

Eparagony, czyli wygodny i automatyczny proces fiskalizacji

Eparagony, czyli paragony fiskalne w wersji elektronicznej, mogą zastąpić tradycyjne paragony. Wykorzystanie eparagonów pozwala na optymalizację kosztów oraz usprawnienie procesów fiskalizacji. Sprawdź jak działa integracja systemu wFirma z eparagony.pl!

więcej

wFirma dla Biur Rachunkowych na II Ogólnopolskim Forum Biur Rachunkowych

27 września 2023 roku w Warszawie, odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Biur Rachunkowych. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli Biur rachunkowych, a także specjalistów z zakresu księgowości i kadr. Zachęcamy do wzięcia działu w wydarzeniu!

więcej

Kontrola trzeźwości pracownika - zmiany w przepisach

Uwaga! Zmiany w prawie dotyczącym kontroli trzeźwości w pracy. Jakie prawa w tym aspekcie posiada pracodawca? Jak wyglądają kary za nietrzeźwość w pracy? Jak dokładnie może wyglądać kontrola trzeźwości pracownika? Wyjaśniamy!

więcej

Kiedy możliwa jest zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok?

Przedsiębiorca może dokonać zmiany formy opodatkowania w danym roku podatkowym. Rok 2022 przyniósł nowelizację w tym aspekcie, ponieważ uprowadzona została zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok. Kiedy i w jakich przypadkach jest możliwa? Wyjaśniamy!

więcej

Spis z natury na koniec roku - czym jest i jak go sporządzić?

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy często jest wykonanie spisu z natury. Czym jest spis z natury, kto i kiedy powinien go sporządzić?

więcej

Jak sprawdzić czy firma jest zarejestrowana?

Prowadzenie działalności wiąże się z dużą odpowiedzialnością, nie warto jest podejmować się ryzykownych działań. Dlatego przed podjęciem współpracy zweryfikuj kontrahenta. Jak sprawdzić czy firma jest zarejestrowana? Dowiedz się więcej!

więcej

Zarządzaj czasem w swojej firmie, czyli terminarz Kalendarz Kadrowy wFirma

Prowadząc firmę, w natłoku wielu spraw, zdarza się o czymś zapomnieć. Rozwiązaniem jest terminarz wFirma, czyli kalendarz online z przydatnymi informacjami pobieranymi z systemu i zapisywanymi, tak by przedsiębiorca miał do nich zawsze łatwy wgląd.

więcej

Biała lista podatników VAT, czyli dlaczego ważna jest weryfikacja kontrahenta?

Biała lista podatników VAT to narzędzie do weryfikacji danych dla przedsiębiorców. Zastanówmy się, dlaczego tak ważnym jest sprawdzenie kontrahenta oraz czy zaniechanie tej czynności może spowodować konsekwencje dla przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

więcej

Czym zajmuje się specjalista ds kadr i płac?

Specjalista ds kadr i płac to zawód pełen wyzwań. W codziennych zadaniach pracownika kadr przydatny jest program kadrowy, który ułatwi i usprawni pracę. Sprawdź, jakie korzyści i funkcje niesie system wFirma Kadry i Płace!

więcej

Jak wybrać program do prowadzenia księgowości online?

Pakiet wFirma Księgowość Online to w pełni intuicyjny i kompleksowy program do prowadzenia księgowości dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto korzystać z systemu wFirma Księgowość Online!

więcej

System wFirma, czyli prosty program do faktur online z zaawansowanymi funkcjami

wFirma Fakturowanie i Sprzedaż to prosty program do faktur umożliwiający przedsiębiorcom samodzielne fakturowanie. System posiada zaawansowane funkcje, jest w pełni intuicyjny i łatwy w obsłudze.

więcej

System do fakturowania wFirma i jego zalety

System do fakturowania wFirma to niezawodny system pozwalający na mobilne wystawianie faktur on line. Poprzez automatyzację procesów i intuicyjne działanie ułatwia pracę każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj i dowiedz się więcej o zaletach systemu wFirma!

więcej

wFirma i Poradnik Przedsiębiorcy na Gali Inauguracyjnej programu Biznes w Kobiecych Rękach

Fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oferuje pełne wsparcie kobietom w zakresie zakładania i prowadzenia firmy poprzez program Biznes w Kobiecych Rękach. Mięliśmy przyjemność opowiedzieć uczestniczkom ósmej edycji tego programu o naszym systemie wFirma!

więcej

Darowizna od rodziców - kiedy podlega zwolnieniu z podatku?

Powszechnie panuje przekonanie, iż wszelkie spadki oraz darowizny od najbliższej rodziny nie obligują nas do zapłaty podatku. Nie zawsze jednak jest to prawda. Warto zastanowić się, kiedy darowizna od rodziców podlega zwolnieniu z podatku. Sprawdź!

więcej

Formy opodatkowania działalności w Polskim Ładzie

Wybór formy opodatkowania to ważna decyzja do podjęcia podczas zakładania działalności gospodarczej. Polski Ład wprowadził zmiany podatkowe, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór. Formy opodatkowania działalności w Polskim Ładzie - dowiedz się więcej!

więcej

Obowiązkowe terminale płatnicze a Polski Ład

Kolejne zmiany dotyczące obowiązku udostępnienia płatności bezgotówkowej poprzez terminal płatniczy były wprowadzone przez Polski Ład od stycznia 2022 roku. Obowiązkowe terminale płatnicze - dla kogo? Jakie są skutki naruszenia obowiązku? Sprawdź!

więcej

Na czym polega ulga dla klasy średniej?

Ulga dla klasy średniej była wprowadzona w celach chronienia jej w przypadku różnych zmian podatkowych. Jakie są widełki, przy osiągnięciu których pracownik będzie mógł skorzystać z ulgi? Jak wyliczyć ulgę dla klasy średniej? Na to odpowiadamy w artykule!

więcej
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka