System do fakturowania wFirma i jego zalety

Fakturowanie elektroniczne zyskuje coraz większą popularność wśród osób prowadzących własną działalność. System do fakturowania wFirma pozwala na samodzielne wystawianie i zarządzanie fakturami przez przedsiębiorcę, który nie potrzebuje do tego dodatkowych narzędzi ani osób. Skierowany jest głównie do działalności jednoosobowych, małych i średnich firm. Poprzez automatyzację i synchronizację procesów sprzedaży, ułatwia codzienną pracę, a przede wszystkim pozwala na pełną kontrolę nad e fakturami, a także przyspiesza proces ich wystawiania.

Jakie możliwości daje system do fakturowania wFirma?

System wFirma powstał, aby ułatwić przedsiębiorcy prowadzenie działalności. Program wFirma pozwala na zarządzanie fakturowaniem on line poprzez jedno konto z każdego miejsca, wystarczy do tego urządzenie z dostępem do Internetu. Umożliwia wystawianie wszystkich typów faktur, w tym: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura zaliczkowa, faktura końcowa, faktura uproszczona, faktura korygująca, faktura vat marża. Dzięki temu fakturowanie elektroniczne jest proste i zautomatyzowane.

Korzystanie z fakturowania online wFirma niesie dla Ciebie wiele korzyści:

  1. Generując faktury online możesz wybrać jeden z 9 dostępnych szablonów, z których możesz skorzystać tworząc fakturę. 
  2. Masz również opcję dodania na niej logo swojej firmy i adresu strony internetowej.
  3. Dzięki systemowi połączysz się z większością drukarek fiskalnych, które posiadają funkcję raportowania sprzedaży online, a następnie wydrukujesz paragon.
  4. Faktury wystawisz aż w 8 językach, a także wszystkich walutach obcych ujętych w tabeli NBP, np. faktura w euro, a system automatycznie dokona przeliczenia łącznych wartości i podatku VAT na złotówki.
  5. Nie musisz ograniczać się w swojej działalności, ponieważ w ramach jednego konta w systemie wFirma, może korzystać z niego wielu użytkowników. Nie ma limitu wystawionych faktur oraz ilości miejsca.
  6. Wraz z rozwojem działalności w każdej chwili możesz poszerzyć posiadany pakiet wFirma o dodatkowe produkty, takie jak: Księgowość Online, Magazyn czy Kadry i Płace.

Integracja e-commerce

Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż online lub sklep internetowy, program wFirma pozwala na automatyzację i skoordynowanie działań e-commerce w jednym miejscu, a także na wystawianie faktur lub paragonów. Już w podstawowym pakiecie wFirma istnieje funkcja mini magazyn dla sklepu internetowego, która ułatwi kontrolę nad przechowywanymi produktami.

Przedsiębiorca z branży e-handlu nie musi prowadzić każdego z kanałów sprzedaży z osobna, sprzedaż zintegrowana jest na koncie wFirma, w tym integracja z Allegro, która pozwala na bezpośredni wgląd w dystrybucję i magazynowanie, a także fakturowanie online. Wszystkie te działania przedsiębiorca jest w stanie wykonać z urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca.

E fakturowanie a CRM

W przypadku działalności e-commerce baza danych klientów jest bardzo istotna. System wFirma pozwala na zarządzanie danymi poprzez CRM, który jest w cenie zakupionego pakietu głównego. Dzięki integracji programu z GUS-em do wprowadzenia nowego kontrahenta wystarczy tylko NIP firmy, a pozostałe dane zostaną uzupełnione przez system. Dane osobowe przedsiębiorcy oraz jego klientów są w pełni bezpieczne i chronione.

System CRM pozwala na łatwy dostęp do danych zapisanych w historii, a także ułatwia kontakt z kontrahentami poprzez możliwość wysyłania e-maili, SMS-ów czy listów, korzystając bezpośrednio z bazy danych.

Fakturowanie on line a KSeF, czyli faktury ustrukturyzowane

Z rokiem 2022 wszedł w życie Krajowy System e-Faktur (KSeF), który jest kontynuacją wprowadzania e-usług przez Ministerstwo Finansów. Obecnie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, jednak od drugiego kwartału 2023 roku każdy przedsiębiorca będzie zobligowany do tworzenia e-faktur. Faktura ustrukturyzowana, czyli inaczej faktura elektroniczna, ma za zadanie przyspieszyć procesy fakturowania i ułatwić kontrolę nad finansami, w konsekwencji zapobiegać przestępstwom podatkowym. System wFirma będzie bezpośrednio zintegrowany z platformą KSeF, dzięki czemu przedsiębiorca będzie mógł wystawiać i odbierać elektroniczne faktury.

Poznaj program do fakturowania wFirma i skorzystaj z darmowej wersji próbnej aż przez 30 dni bez zobowiązań!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka