Ulgi i odliczenia

Ulga 4+ w zeznaniu rocznym a możliwość jej zastosowania

Ulga 4+ w zeznaniu rocznym to nowa preferencja, z której mogą skorzystać podatnicy posiadający co najmniej czworo dzieci. Jak skorzystać z ulgi oraz jak uwzględnić ją w zeznaniu rocznym generowanym w systemie wFirma? Wyjaśniamy w artykule!

więcej

Ulga dla młodych w zeznaniu rocznym

Ula dla młodych przysługuje osobom, które nie ukończyły 26. roku życia. Jakie jeszcze warunki musi spełnić osoba chcąc skorzystać z ulgi? Jak ją rozliczyć w zeznaniu rocznym w systemie wFirma? Wyjaśniamy w artykule!

więcej

Księgowanie składek społecznych finansowanych przez płatnika z list płac

Począwszy od wynagrodzeń z tytułu umów o pracę należnych za styczeń 2023 roku zmienił się sposób księgowania składek społecznych finansowanych przez płatnika, czyli przedsiębiorcę. Jak wygląda księgowanie składek społecznych w systemie wFirma? Wyjaśniamy!

więcej

Ulga na dzieci w zeznaniu rocznym - komu przysługuje?

Złożenie zeznania rocznego to obowiązek podatnika, może on jednak skorzystać z dostępnych ulg, w tym z ulgi na dzieci. Ulga na dzieci - kto, kiedy oraz w jaki sposób może z niej skorzystać oraz jak wykazać ją w PIT-36? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Przejście z etatu na działalność a kwota wolna od podatku

Coraz częściej zauważa się porzucenie pracy na etacie na rzecz prowadzenia własnej działalności. Jak przejście z etatu na działalność wygląda w przypadku kwoty wolnej od podatku? Czy takie działanie daje prawo do ponownego uwzględnienia kwoty wolnej?

więcej

Odliczenie wydatków związanych z pojazdem osobowym - ważne informacje

Większość przedsiębiorców w swojej działalności korzysta z samochodu. Sprawdźmy z czym wiąże się odliczenie wydatków związanych z pojazdem osobowym. Jak dodać pojazd do systemu wFirma i dokonać odliczeń wydatków? Więcej tutaj!

więcej

Odliczenie składki zdrowotnej ZUS w 2022 roku

Zgodnie z nowelizacjami Polskiego Ładu 2.0 ponownie możliwe jest odliczenie składki zdrowotnej. Czy każdy przedsiębiorca, bez względu na formę opodatkowania, może dokonać odliczeń? Jak wygląda proces odliczenia w systemie wFirma? Dowiedz się więcej o wpro

więcej

Ulga na zakup kasy fiskalnej po przekształceniu działalności

Obowiązkowa kasa fiskalna dotyczy przedsiębiorców dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności oraz rolników ryczałtowych. Sprawdź, czy ulga na zakup kasy fiskalnej podlega zwrotowi w przypadku przekształcenia działalności!

więcej
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz