Poznaj naszą historię

Niektórzy z Was korzystają z usług wfirma.pl już od dawna i wiedzą o nas sporo. Z innymi znamy się nieco krócej, a zapewne znajdą się i tacy, którzy dopiero rozpoczęli z nami współpracę. Jednak niezależnie od długości naszej relacji, chcemy byście poznali bliżej historię powstania naszej firmy i tego, co złożyło się na jej sukces.

Jako przedsiębiorcy wiecie najlepiej, że punktem wyjściowym i zarazem połową sukcesu przy tworzeniu własnego biznesu jest pomysł. Jeśli natomiast dołożymy do niego determinację i konsekwencję w dążeniu do celu, to w zasadzie nic już nie stoi na przeszkodzie do realizacji naszych planów. Tak właśnie było w przypadku powstania naszej działalności. Co konkretnie zadecydowało o sukcesie i jak to wszystko się zaczęło?

Jak zrodził się pomysł na powstanie wfirma.pl?

- Prowadząc biuro rachunkowe, potrzebny był mi system wspierający jego pracę. Znajomy do współpracy w tym celu polecił mi Kubę Wietrzyka, mojego dzisiejszego wspólnika - i tak to się zaczęło - mówi Prezes wfirma.pl Andrzej Lazarowicz. - Razem stworzyliśmy system, w którym jednym z narzędzi był moduł bilingowy, co miesiąc wystawiający faktury dla przedsiębiorstw. To właśnie wtedy narodziła się koncepcja, że skoro udało się stworzyć usługę fakturującą na przeglądarkę lokalnie instalowaną na serwerze, to może uda się przenieść ją do świata online. Idea, która przyświecała nam od samego początku to “Wszystko co niezbędne dla firmy w jednym miejscu - online” stąd też wzięła się nasza maksyma - “Twoja firma tam, gdzie Ty!”.

Oczywiście na samym pomyśle się nie skończyło, trzeba było jeszcze popracować nad zastosowaniem wielu dodatkowych funkcji, które okazały się być dość ryzykownymi.

Na początku, poza samą opcją fakturowania, system zawierał prosty CRM oraz podstawowe elementy do prowadzenia księgowości. Głównym celem, który przyświecał nam podczas tworzenia serwisu, było założenie, by w opozycji do innych serwisów, nasze oprogramowanie nawiązywało interfejsem do ogólnie przyjętych rozwiązań “pudełkowych”. Bardzo istotne jest, że w tamtym czasie zastosowanie zakładek i okien spotkało się z dużą falą krytyki ze strony dogmatyków internetowych. Dziś wiemy, że była to dobra decyzja, która nie tylko odróżniła nas od ówczesnej konkurencji, ale również od tej, która narodziła się z czasem. Co ciekawe, obecnie konkurenci powielają nasz wybór - co łatwo można zauważyć w wyglądzie ich aplikacji, a my staliśmy się liderem oprogramowania internetowego dla przedsiębiorstw.

wfirma.pl obecnie

Dziś nasza firma zatrudnia ponad 40 osób, a liczba ta stale się powiększa, bo jak podkreśla jej prezes - wfirma to przede wszystkim zespół ekspertów, który stoi za jej sukcesem.

Jeśli jesteście ciekawi innych wydarzeń z życia wfirma.pl, a także chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego jak wygląda ona od kuchni, zapraszamy do śledzenia naszego firmowego bloga.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska