Wyliczenie pensji

Kwota wolna od podatku - wszystko co musisz wiedzieć

Jak kształtuje się w roku 2022 kwota wolna od podatku? Kto i w jakim zakresie może skorzystać z zwolnień podatkowych? Jak będzie wyglądać po zmianach Polskiego Ładu w roku 2023? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

więcej

Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma Kadry i Płace!

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy, która bezpośrednio wiąże się z wypłatą pensji oraz innych świadczeń związanych z pracą. Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma - przeczytaj więcej!

więcej

Stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku

Od 2017 roku przedsiębiorcy zatrudniający pracowników na podstawie umowy zlecenie zobowiązani są do wypłaty wynagrodzenia według minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku? Przedstawiamy aktualne dane!

więcej

Kwota wolna od podatku pracownika

Kwota wolna od podatku pracownika ma bezpośredni wpływ na wysokość dochodu. Jej wysokość zależy od dwóch wielkości dochodu. PIT-2 a kwota wolna od podatku pracownika. Jak pracodawca nalicza kwotę zmniejszającą podatek? O tym przeczytasz w artykule.

więcej

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

PIT-2 jest dokumentem, który składa się do urzędu skarbowego przez pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, by ich wynagrodzenie mogło zostać prawidłowo rozliczone. Kto musi,a kto nie ma obowiązku składania deklracji do urzędu? Przekonaj się!

więcej
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska