Wyliczenie pensji

Niższe wynagrodzenie po zakończeniu zatrudnienia - nowe przepisy

Nowe przepisy dotyczące oświadczeń płacowych powodują niższe wynagrodzenie po zakończeniu zatrudnienia. Pracownicy i pracodawcy powinni być świadomi tych zmian. Jakie oświadczenie stosuje się po zakończeniu umowy? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Jak obliczyć wynagrodzenie w miesiącu choroby?

Każdemu pracownikowi zdarza się zachorować, dlatego warto wiedzieć jak wygląda wyliczanie wynagrodzenia za okres choroby. W systemie wFirma proces ten jest automatyczny. Jak obliczyć wynagrodzenie w miesiącu choroby? Wyjaśniamy!

więcej

Paski płac - czy pracodawca ma obowiązek ich wydawania?

Paski płac dla pracowników - co dokładnie zawierają i czy pracodawca ma obowiązek ich przekazania pracownikom? jak wygenerować paski płac w systemie wFirma? Odpowiadamy!

więcej

wFirma umożliwia rozliczanie cudzoziemców - sprawdź jakie to proste!

Jak wyliczyć wynagrodzenia i rozliczyć obcokrajowców pracujących na terenie Polski? Kim jest rezydent, a kim nierezydent podatkowy? Rozliczanie cudzoziemców nie będzie już sprawiać Ci problemu. Sprawdź, jakie rozwiązania posiada system wFirma.

więcej

Kwota wolna od podatku - wszystko co musisz wiedzieć

Jak kształtuje się w roku 2022 kwota wolna od podatku? Kto i w jakim zakresie może skorzystać z zwolnień podatkowych? Jak będzie wyglądać po zmianach Polskiego Ładu w roku 2023? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w artykule!

więcej

Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma Kadry i Płace!

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy, która bezpośrednio wiąże się z wypłatą pensji oraz innych świadczeń związanych z pracą. Ewidencja czasu pracy w systemie wFirma - przeczytaj więcej!

więcej

Stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku

Od 2017 roku przedsiębiorcy zatrudniający pracowników na podstawie umowy zlecenie zobowiązani są do wypłaty wynagrodzenia według minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku? Przedstawiamy aktualne dane!

więcej

Kwota wolna od podatku pracownika

Kwota wolna od podatku pracownika ma bezpośredni wpływ na wysokość dochodu. Jej wysokość zależy od dwóch wielkości dochodu. PIT-2 a kwota wolna od podatku pracownika. Jak pracodawca nalicza kwotę zmniejszającą podatek? O tym przeczytasz w artykule.

więcej

PIT-2 - czym jest i kto powinien go złożyć?

PIT-2 jest dokumentem, który składa się do urzędu skarbowego przez pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, by ich wynagrodzenie mogło zostać prawidłowo rozliczone. Kto musi,a kto nie ma obowiązku składania deklracji do urzędu? Przekonaj się!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn