Prowadzenie biznesu

IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL z prelekcją wFirmy

12 października 2023 roku odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Wydarzenie jak co roku obfitowało w dużą dawkę wiedzy. Jakiej dokładnie? O tym poniżej.

więcej

Prezenty z ZFŚS dla pracowników - czy podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu?

Zbliża się okres świąteczny i duża część pracodawców chce obdarować swoich pracowników prezentami. Trzeba jednak pamiętać o skutkach podatkowych. Czy prezenty z ZFŚS podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu? Przeczytaj, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.

więcej

Eparagony, czyli wygodny i automatyczny proces fiskalizacji

Eparagony, czyli paragony fiskalne w wersji elektronicznej, mogą zastąpić tradycyjne paragony. Wykorzystanie eparagonów pozwala na optymalizację kosztów oraz usprawnienie procesów fiskalizacji. Sprawdź jak działa integracja systemu wFirma z eparagony.pl!

więcej

wFirma dla Biur Rachunkowych na II Ogólnopolskim Forum Biur Rachunkowych

27 września 2023 roku w Warszawie, odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Biur Rachunkowych. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli Biur rachunkowych, a także specjalistów z zakresu księgowości i kadr. Zachęcamy do wzięcia działu w wydarzeniu!

więcej

Kontrola trzeźwości pracownika - zmiany w przepisach

Uwaga! Zmiany w prawie dotyczącym kontroli trzeźwości w pracy. Jakie prawa w tym aspekcie posiada pracodawca? Jak wyglądają kary za nietrzeźwość w pracy? Jak dokładnie może wyglądać kontrola trzeźwości pracownika? Wyjaśniamy!

więcej

Kiedy możliwa jest zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok?

Przedsiębiorca może dokonać zmiany formy opodatkowania w danym roku podatkowym. Rok 2022 przyniósł nowelizację w tym aspekcie, ponieważ uprowadzona została zmiana opodatkowania wstecz za 2022 rok. Kiedy i w jakich przypadkach jest możliwa? Wyjaśniamy!

więcej

Spis z natury na koniec roku - czym jest i jak go sporządzić?

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy często jest wykonanie spisu z natury. Czym jest spis z natury, kto i kiedy powinien go sporządzić?

więcej

Jak sprawdzić czy firma jest zarejestrowana?

Prowadzenie działalności wiąże się z dużą odpowiedzialnością, nie warto jest podejmować się ryzykownych działań. Dlatego przed podjęciem współpracy zweryfikuj kontrahenta. Jak sprawdzić czy firma jest zarejestrowana? Dowiedz się więcej!

więcej

Zarządzaj czasem w swojej firmie, czyli terminarz Kalendarz Kadrowy wFirma

Prowadząc firmę, w natłoku wielu spraw, zdarza się o czymś zapomnieć. Rozwiązaniem jest terminarz wFirma, czyli kalendarz online z przydatnymi informacjami pobieranymi z systemu i zapisywanymi, tak by przedsiębiorca miał do nich zawsze łatwy wgląd.

więcej

Biała lista podatników VAT, czyli dlaczego ważna jest weryfikacja kontrahenta?

Biała lista podatników VAT to narzędzie do weryfikacji danych dla przedsiębiorców. Zastanówmy się, dlaczego tak ważnym jest sprawdzenie kontrahenta oraz czy zaniechanie tej czynności może spowodować konsekwencje dla przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

więcej

Czym zajmuje się specjalista ds kadr i płac?

Specjalista ds kadr i płac to zawód pełen wyzwań. W codziennych zadaniach pracownika kadr przydatny jest program kadrowy, który ułatwi i usprawni pracę. Sprawdź, jakie korzyści i funkcje niesie system wFirma Kadry i Płace!

więcej

Jak wybrać program do prowadzenia księgowości online?

Pakiet wFirma Księgowość Online to w pełni intuicyjny i kompleksowy program do prowadzenia księgowości dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto korzystać z systemu wFirma Księgowość Online!

więcej

System wFirma, czyli prosty program do faktur online z zaawansowanymi funkcjami

wFirma Fakturowanie i Sprzedaż to prosty program do faktur umożliwiający przedsiębiorcom samodzielne fakturowanie. System posiada zaawansowane funkcje, jest w pełni intuicyjny i łatwy w obsłudze.

więcej

System do fakturowania wFirma i jego zalety

System do fakturowania wFirma to niezawodny system pozwalający na mobilne wystawianie faktur on line. Poprzez automatyzację procesów i intuicyjne działanie ułatwia pracę każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj i dowiedz się więcej o zaletach systemu wFirma!

więcej

wFirma i Poradnik Przedsiębiorcy na Gali Inauguracyjnej programu Biznes w Kobiecych Rękach

Fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oferuje pełne wsparcie kobietom w zakresie zakładania i prowadzenia firmy poprzez program Biznes w Kobiecych Rękach. Mięliśmy przyjemność opowiedzieć uczestniczkom ósmej edycji tego programu o naszym systemie wFirma!

więcej

Kredyt z gwarancją de minimis dla przedsiębiorców

Kredyt z gwarancją de minimis to wsparcie dla firm, które potrzebują zaciągnąć pożyczkę na bieżącą działalność, ale nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia. Czy każdy przedsiębiorca może z niego skorzystać? Dowiedz się jak można zdobyć środki.

więcej

Odsetki od prywatnego kredytu na firmowy samochód

Czy odsetki od prywatnego kredytu zaciągniętego na zakup firmowego samochodu można zaliczyć do kosztów podatkowych?

więcej

Kłopoty finansowe firmy: kredyt obrotowy czy faktoring?

Co na kłopoty finansowe firmy; kredyt obrotowy czy faktoring? Dla kogo korzystniejszy kredyt, a dla kogo faktoring?

więcej

Wydatki sfinansowane dotacją - rozliczenie

W jaki sposób należy zaksięgować zakup środków trwałych i wyposażenia sfinansowanego środkami z dotacji z PUP?

więcej

Dotacja 5000 zł dla firm z Tarczy branżowej

Rząd proponuje kolejne formy wsparcia dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami. Jedną z nich jest dotacja 5000 zł dla firm, które wykażą 40% spadek przychodów. Sprawdź szczegóły związane z tą formą pomocy oferowaną w ramach Tarczy branżowej 6.0.

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn