Jak wybrać program do prowadzenia księgowości online?

Wielu przedsiębiorców prowadzenie księgowości przekazuje wykwalifikowanym księgowym, często z obawy, że ich wiedza księgowo - podatkowa nie jest wystarczająca, by poradzić sobie z samodzielnym księgowaniem. Program księgowy wFirma powstał, aby pomóc właścicielom firm prowadzić rozliczenia księgowe na własną rękę. System wyposażony jest we wszystkie potrzebne funkcje, pozwalające przedsiębiorcy na samodzielne księgowanie.

Oprogramowanie księgowe - dla kogo?

Program do prowadzenia księgowości elektronicznej wFirma jest skierowany do firm, które rozliczają się w formie:

  • skali podatkowej,
  • podatku liniowego,
  • ryczałtu ewidencjonowanego.

Powyższe formy opodatkowania powiązane są z prowadzeniem odpowiednich ewidencji podatkowych w postaci: księgi przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów. Przedsiębiorcy rozliczający podatek w ten sposób, z pomocą systemu wFirma, będą mogli prowadzić księgowość samodzielnie.

Łatwy dostęp do bazy danych kontrahentów

Każdy przedsiębiorca prowadząc działania biznesowe, chce być pewien wiarygodności i rzetelności swoich kontrahentów, dlatego program do księgowości wFirma oferuje dostęp do białej listy podatników, a także ułatwia zarządzanie relacjami z klientami, dzięki integracji z CRM.

Oprogramowanie księgowe wFirma jest zintegrowane z białą listą podatników Ministerstwa Finansów, dzięki czemu system automatycznie weryfikuje wprowadzony numer konta bankowego kontrahenta i sprawdza, czy jest on czynnym płatnikiem VAT.

System CRM, to darmowe narzędzie, które ułatwia przedsiębiorcy współpracę z kontrahentami oraz pozwala na wgląd w historię kontaktów, dzięki tworzeniu baz danych. CRM daje również możliwość korespondencji z klientami, np. poprzez wysyłanie SMS-ów lub e-maili. Wszystkie przechowywane przez system dane są w pełni bezpieczne i chronione przed wypłynięciem, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym aspekcie.

E-księgowość, czyli automatyzacja procesów

Elektronizacja i automatyzacja księgowości to duże ułatwienie w prowadzeniu rozliczeń podatkowych. Pozwala na minimalizację błędów, a także szybki wgląd w dane z każdego miejsca i o każdej porze. 

Program do księgowania faktur wFirma posiada zaawansowane funkcje:

  • system automatycznie księguje zdarzenia na podstawie wprowadzonych faktur elektronicznych XML lub PDF, a także skanów faktur,
  • dzięki integracji z platformą Ministerstwa Finansów i ZUS-em, przedsiębiorca wyśle z programu deklarację elektroniczną, bez konieczność posiadania podpisu kwalifikowanego, żeby dokonać autoryzacji dokumentu,
  • system można zintegrować z wieloma dostępnymi na rynku drukarkami fiskalnymi, tak by w całości zarządzać sprzedażą z jednego miejsca, co więcej - program importuje dane z drukarek fiskalnych i tworzy raporty dobowe, a także automatycznie księguje sprzedaż z całego miesiąca,
  • podczas księgowania system wFirma zapisuje wszystkie dokumenty oraz pozwala na wgląd w każdy z nich, 
  • program daje możliwość generowania pliku JPK V7 z wszystkimi niezbędnymi oznaczeniami transakcji i kodami GTU,
  • w systemie możliwe jest rozliczanie transakcji międzynarodowych, z automatycznym wyliczeniem różnic kursowych przy płatnościach walutowych,
  • system przechowuje dokumenty w chmurze przez kolejne 5 lat, nawet po wygaśnięciu wykupionej usługi.

Prowadzenie księgowości z pomocą naszych ekspertów

Samodzielne księgowanie może generować wątpliwości lub pytania, dlatego użytkownikom systemu wFirma oferujemy wsparcie z obszarów księgowości czy podatków. Gwarantujemy pomoc naszych ekspertów, którzy posiadają aktualną wiedzę i tworzą merytoryczne artykuły na portale Poradnik Przedsiębiorcy i Poradnik Pracownika.

Asystent księgowy lub asystent kadrowy to dodatkowe formy pomocy oferowane klientom. Usługa Asystenta polega na otrzymywaniu nielimitowanego wsparcia eksperta, który odpowie na pytania związane z księgowością, podatkami, ubezpieczeniami ZUS, prawem pracy oraz rozpatrzy najkorzystniejsze rozwiązanie dostosowane do danego przedsiębiorstwa.

W przypadku pytań technicznych stworzyliśmy bezpłatne Centrum Pomocy, dostępne dla każdego użytkownika systemu wFirma, gdzie zamieszczamy merytoryczne artykuły wraz z dokładnie opisaną ścieżką postępowania w systemie. Znajdziesz tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące funkcji i możliwości systemu oraz tematyki księgowej. Ponadto, nasi specjaliści techniczni są dostępni w dni robocze w godz. 7:00 - 21:00. Wystarczy zalogować się do systemu i zadać pytanie poprzez funkcję Zapytaj Eksperta.

Poznaj więcej przydatnych funkcji wFirma program do księgowości zacznij prowadzić księgowość online już dziś!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Dbamy o dostarczanie najwyższej jakości kompleksowego narzędzia do prowadzenia księgowości firmy. Przestrzegamy, aby wszystkie procesy, odbywające się w ramach modyfikacji systemu, przeprowadzane były zgodnie z polityką jakości ISO 9001.
Bartłomiej Lazarowicz Kierownik Działu Jakości Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Bartłomiej Lazarowicz