Składki

Jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną za 2023 - obejrzyj materiał z webinaru

Eksperci wFirma dla Biur Rachunkowych, Poradnika Przedsiębiorcy oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce stworzyli darmowy webinar o rozliczeniu rocznej składki zdrowotnej za 2023 rok. Kliknij, aby zobaczyć nagranie z webinaru!

więcej

Mały ZUS plus w 2023 roku ile wynosi minimalna podstawa składek i jak ponownie zgłosić się do ulgi?

Co do zasady składki ZUS są obowiązkowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy jednak mogą liczyć na pewne ulgi w tym aspekcie, np. na ulgę mały ZUS plus. Dla kogo i na jakich warunkach? Odpowiadamy w artykule!

więcej

Składki ZUS wspólników - najważniejsze informacje

Przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą w oparciu o spółki cywilne oraz spółki handlowe. Jak wyglądają składki ZUS wspólników? Jak poprawnie dodać wspólnika w systemie wFirma? Więcej informacji znajdziesz w artykule!

więcej

Składki ZUS od dochodu - jak rozliczać ulgę mały ZUS plus?

W ostatnich latach rząd wprowadził dla przedsiębiorców kilka zmian dotyczących opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od lutego 2020 roku w życie weszła nowa ulga - składki ZUS od dochodu. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły tematu!

więcej

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców w 2022 roku

Kolejne zmiany wprowadzone przez Polski Ład będą dotyczyć ubezpieczenie zdrowotne. Zmieniona została składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Od 2022 roku jej kwota będzie zależna w głównej mierze od wybranej formy opodatkowania. Szczegóły w artykule!

więcej

Składki ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym

Każdy przedsiębiorca, bez względu na formę opodatkowania będzie podlegał ubezpieczeniom społecznym. Mówiąc o ryczałcie ewidencjonowanym, od 2022 roku w obowiązku opłaty ZUS. Składki ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym - ten temat omawiamy w artykule!

więcej
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka