Jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną za 2023 - obejrzyj materiał z webinaru

Jako wFirma dla Biur Rachunkowych i Poradnik Przedsiębiorcy zorganizowaliśmy webinar we współpracy z SKwP, który jest naszym partnerem. Poświęcony był on tematyce rozliczenia rocznej składki zdrowotnej za 2023 rok.

Wydarzenie miało na celu rozwiać wątpliwości w tym temacie, a uczestnikom udzieliliśmy praktycznych wskazówek dotyczących tego zagadnienia.

jak rozliczyć roczną składkę zdrowotną

Prelegenci i tematyka webinaru

Prelegentkami były Małgorzata Lewandowska, która jest ekspertem księgowo-podatkowym Poradnika Przedsiębiorcy, a także Renata Majewska- prawnik i wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Temat rozliczenia składki zdrowotnej jest niezwykle istotny i wielu osobom sprawia trudności, dlatego ważne jest, by go zrozumieć. Podczas webinaru bliżej przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu i omówiliśmy kto i na jakich zasadach musi się rozliczyć. Porównaliśmy, jak wygląda rozliczenia na skali podatkowej i podatku liniowym, wyjaśniliśmy też kwestię rozliczenia na ryczałcie. Oczywiście znalazła się też przestrzeń, by opowiedzieć o tym, jak rozliczenie wygląda w kontekście zmiany formy opodatkowania na przełomie roku. Podczas wystąpienia nie mogło zabraknąć też tematu nadpłaty i niedopłaty, która może powstać po rozliczeniu składki zdrowotnej. Jeżeli dla Ciebie temat ten jest zawiły, to zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinaru. 

li

Przebieg webinaru

Podczas webinaru uczestnicy mogli zadawać pytania na czacie, a nasz zespół spieszył z odpowiedziami. Trzeba przyznać, że aktywność uczestników była ogromna, ale dzięki zaangażowaniu naszych prelegentek i ekspertów, udało się rozwiać wiele wątpliwości oraz udzielić rzeczowych odpowiedzi na nurtujące pytania. Co więcej, już niedługo pojawi się materiał z odpowiedziami na zadawane przez uczestników pytania. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał nagranie z webinaru - po to, by w dowolnym momencie móc wrócić do tych informacji. 

Jesteśmy przekonani, że webinar był dla wielu uczestników cennym źródłem wiedzy i inspiracją do dalszego samokształcenia w obszarze księgowości. 

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział, a już niedługo zapraszamy na kolejne webinary!

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka