Panel pracownika - jakie korzystne funkcje zawiera?

Zatrudniając pracowników, przedsiębiorca musi liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, których wypełnienie może być skomplikowane. Przepisy prawa pracy nie należą do najłatwiejszych, dlatego osoby zatrudniające pracowników korzystają z programów wspierających ich w poprawnym rozliczeniu wynagrodzeń. Dobry program płacowo-kadrowy nie tylko pomaga wyliczyć wynagrodzenia, ale powinien także posiadać dodatkowe funkcje, które są niezbędne przy zatrudnianiu pracowników. 

Na co pozwalają funkcje e‑Pracownik

Panel pracownika w systemie wFirma ułatwia komunikację pomiędzy przedsiębiorcą, kadrowym a pracownikiem. Platforma umożliwia swobodny dostęp pracowników do danych kadrowych, pozwala również na wnioskowanie o urlop wypoczynkowy.

 1. Pracownik ma możliwość wprowadzenia do grafiku propozycji urlopów, złożenia wniosków oraz ma dostęp do swoich deklaracji i dokumentów rozliczeniowych.
 2. Umożliwia pracownikowi zarządzanie jego zadaniami.
 3. Rejestracja zatrudnienia i wypłaty.
 4. Zarządzanie wynagrodzeniami.
 5. Rozliczenia z ZUS i z urzędem skarbowym.
 6. Wnioski pracownika w panelu e-Pracownik osoba zatrudniona ma możliwość generowania lub modyfikowania wniosku o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny lub dzieckiem.
 7. Deklarowanie nieobecności - udokumentowanie urlopów.
 8. Grafik dla pracowników, który pozwala pracownikowi na planowanie urlopów wypoczynkowych.

Dodatkowe funkcje panelu

Dodatkowe funkcje, bez których nie będziesz mógł wyobrazić sobie pracy:

 • Realizacja zadań ułatwia zarządzanie firmą.
 • Wprowadzanie przez pracownika do grafiku propozycji urlopów oraz złożenia odpowiednich wniosków.
 • Udostępnienia pracownikowi wglądu w dokumenty przesłane do ZUS oraz przysługujący mu limit dni urlopowych.

Uruchamiając funkcjonalność Panel Pracownika dla danej osoby, pracodawca zyskuje możliwość udostępniania jej do wglądu m.in. wygenerowanych indywidualnych list płac oraz wystawionych rachunków. Wypłaty w panelu ePracownik będą udostępnione po wykonaniu przez pracodawcę odpowiednich kroków. Również Dokumenty w panelu są udostępniane do wglądu, gdy przedsiębiorca dokona ich ówczesnej publikacji. 

 

 

 

System wFirma.pl umożliwia udostępnianie wygenerowanych deklaracji ZUS przez pracodawcę swoim pracownikom. Gdy pracownikowi zostaną udostępnione jego dedykowane deklaracje lub listy w panelu ePracownik, będzie on miał do nich dostęp, po uprzednim zalogowaniu do systemu lub odświeżeniu strony. W zakładce wyświetlona zostaje lista wszystkich udostępnionych dokumentów. W celu wyświetlenia deklaracji bezpośrednio w systemie należy kliknąć nazwę deklaracji. Udostępnione deklaracje w panelu ePracownik można wydrukować. Należy zaznaczyć wytypowane dokumenty, a następnie wybrać opcję DRUKUJ.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka