Ostatnio dodane

Rozliczenie VAT - miesięczne czy kwartalne?

Przedsiębiorcy będący podatnikami VAT maja obowiązek dokonywać rozliczenia VAT w trybie miesięcznym lub kwartalnym. Które z nich może wybrać przedsiębiorca oraz jak wygląda rozliczenie VAT w systemie wFirma? Odpowiadamy!

więcej

Estoński CIT w systemie wFirma - zapowiedź funkcji z listopadowej aktualizacji

Estoński CIT jest stosunkowo nową formą opodatkowania, dlatego przedsiębiorstwa dopiero przekonują się do tej formy rozliczania. W systemie wFirma poczyniliśmy już przygotowania wdrażające tą formę opodatkowania. Sprawdź, jak będzie wyglądać funkcja!

więcej

Jak zaksięgować nieodpłatne świadczenia na gruncie PIT?

W prawie istnieje taki pojęcie jak nieodpłatne świadczenia. Czym są dokładnie i co się za nie uznaje? Jak należy dokonać księgowania nieodpłatnych świadczeń na gruncie podatku PIT? Więcej informacji w tym temacie znajdziesz w artykule!

więcej

Czy pracodawca może zwolnić pracownika, który długo choruje?

Długotrwałe lub częste przebywanie pracownika na L4 może irytować pracodawcę i źle działać na prosperowanie firmy. Jak może zachować się przedsiębiorca w takiej sytuacji? Czy pracodawca może zwolnić pracownika, który długo choruje?

więcej

Czy odprawa pośmiertna może być wypłacona w ratach?

Odprawa pośmiertna dla rodziny zmarłego - kiedy i komu przysługuje? Czy może zostać wypłacona w ratach? Czy pracodawca zawsze jest zobligowany do wypłaty odprawy? Sprawdźmy! Więcej informacji w artykule.

więcej

Rozwiązanie umowy przez pracownika

Rozwiązanie umowy łączy się z dotrzymaniem pewnych obowiązków. Jakie są prawa pracodawcy w takim przypadku? Jak wygląda okres wypowiedzenia oraz czy pracownik może odejść z miejsca pracy z dnia na dzień? Dowiedz się, jak rozwiązać umowę w systemie wFirma!

więcej

Dowód księgowy jako podstawa księgowania wydatków w KPiR

Dowód księgowy to podstawa dokonywania zapisów w Księdze Przychodów i Rozchodów. Które dokumenty możemy przyjąć za dowód księgowy? Jakie są metody ujmowania kosztów w KPiR? Jak należy dokonać księgowania w systemie wFirma? Odpowiadamy!

więcej

Świadectwo pracy - czy wpisuje się zwolnienia lekarskie pracownika?

Świadectwo pracy to bardzo ważny dokument zawierający informacje o okresie pracy u byłego pracodawcy. Co dokładnie powinno się w nim znaleźć? Czy świadectwo pracy zawiera wszystkie zwolnienia lekarskie? Odpowiedź w artykule!

więcej

Czy lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie wstecz?

Zwolnienie lekarskie wstecz - jak dokładnie wygląda i działa? Wyjaśniamy w jakich przypadkach można skorzystać oraz czy taki rodzaj zwolnienia może uchronić przed utratą pracy. Co więcej dowiedz się, jak wygląda dodawanie zwolnień w systemie wFirma!

więcej

Czy wystawienie faktury ustrukturyzowanej jest obowiązkowe?

Wejście w życie Krajowego Systemu e-Faktur wkrótce wymusi na przedsiębiorcach wystawienie faktury ustrukturyzowanej. Czym się charakteryzuje taki typ faktury oraz jak wystawić ją w systemie, dowiesz się tego z artykułu. Koniecznie przeczytaj!

więcej
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn