Nowy wygląd systemu, czyli połączenie nowoczesności z wygodą pracy

Konsekwentnie i do celu - w taki sposób działamy rozwijając system wFirma.pl. Już z początkiem lipca wraz z nową aktualizacją (wersja 18.3) gruntownej zmianie uległ wygląd całego systemu oraz zostały dodane nowe funkcje. Przebudowa jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej zmian, zmierzających do zwiększenia komfortu codziennej pracy w systemie oraz jego dostosowaniem pod urządzenia mobilne w przyszłości.

Wszystkie prace związane z przebudową podyktowane są Państwa sugestiami. Cieszymy się, że możemy wspólnie rozwijać system wFirma.pl i budować w pełni praktyczną i wygodną aplikację do prowadzenia firmy.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy zatem ostatnie miesiące naszej pracy.

 

Nowy wygląd wFirma.pl - sprawdź, co się zmieni

 

Nowoczesny design

Wprowadzone zmiany to ukłon w stronę nowoczesnego wyglądu, w którym na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim zoptymalizowana nawigacja oraz delikatna kolorystyka. Wiemy, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich barw, które w znacznej mierze wpływają nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na sam komfort korzystania z systemu. W myśl tej zasady nowa odsłona składa się z subtelnego tła w odcieniu szarości z dodatkiem białych elementów, przełamanego głównie wyrazistymi, granatowymi akcentami. Połączenie delikatnej kolorystyki z przemyślaną segregacją funkcji sprawia, że korzystanie z systemu jest dużo bardziej intuicyjne.

Co się zmieniło?

  • Przeniesienie menu drugiego rzędu do nawigacji bocznej (z lewej strony)

W ramach najnowszej aktualizacji pogrupowaniu uległy akcje znajdujące się w głównych kategoriach (podmenu), które w efekcie zostały przeniesione do nawigacji bocznej. Tym sposobem użytkownik zyskuje poczucie ładu i przejrzystości, gdzie uwagę przykuwają przede wszystkim niezbędne informacje na temat firmy. Nowe rozwiązanie wpływa na wygodę korzystania z systemu, ponieważ niezbędne funkcję znajdują się cały czas pod ręką - w nawigacji bocznej, bez każdorazowego załadowywania się nowych widoków.

Nowy wygląd wFirma.pl - co się zmieni?

  • Menu zwijane do ikon

Widzisz tylko to, co niezbędne - taka idea przyświeca nam podczas wszystkich zmian wprowadzanych w ramach przebudowy interfejsu. W związku z tym nowe menu boczne posiada możliwość zwinięcia do samych ikon symbolizujących konkretne funkcje (akcje w systemie). Dzięki schowaniu nazw poszczególnych grup funkcji zwiększa się pole z danymi, co wpływa na ich lepszą widoczność.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiany

  • Ręczne ustawianie szerokości kolumn

Mając na uwadze Państwa potrzeby, w ramach ostatniej aktualizacji wprowadziliśmy funkcję ręcznego ustawiania szerokości kolumn. Możliwość ustawienia określonej liczby pixeli dla każdej z kolumn pozwola na pełną personalizację poszczególnych widoków tabel.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiana szerokości kolumn

  • Dostosowanie wszystkich okien dialogowych

Zgodnie z nowym wyglądem systemu zmianie uległy również wszystkie okna dialogowe. Zostały one w pełni dostosowane do nowej kolorystyki programu, zyskując tym samym większą przejrzystość i nowy odświeżony wygląd.

Nowy wygląd wFirma.pl - dostosowanie okien dialogowych

Nowości w systemie

  • Szybki dostęp do ulubionych akcji

Podstawowym założeniem funkcjonowania systemu wFirma.pl jest zapewnienie szeregu możliwości ułatwiających zarządzanie firmą. Zgodnie z przyjętą wizją w ramach ostatniej aktualizacji została udostępniona opcja korzystania z najczęściej stosowanych funkcji jako “Ulubionych”. Dotychczas funkcję tę pełnił moduł na dashboardzie “Na skróty”, w którym każdy użytkownik może wybrać i ustawić funkcje, których najczęściej używa. W nowym wydaniu funkcję tę przejęła dostępna zawsze pod ręką ikona gwiazdki, po wybraniu której rozwija się lista ulubionych czynności. Jest ona widoczna obok górnego, głównego menu, przez co użytkownik ma dostęp do najczęściej wykonywanych akcji z poziomu każdego widoku

Nowy wygląd wFirma.pl - możliwość dodania akcji do ulubionych

Docelowo funkcja “Ulubione” będzie rozwijana o automatyczne zaciąganie przez system najczęściej stosowanych akcji. W praktyce oznacza to, że w przyszłości użytkownik nie będzie musiał ręcznie zaznaczać wybranych funkcji, system sam dokona rozpoznania pod tym względem i umieści je w panelu, skracając tym samym czas na wykonywanie głównych akcji.

  • Wyszukiwarka zawsze pod ręką

Większy komfort pracy to także możliwość szybkiego wyszukiwania informacji. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, kiedy potrzebne dane nie zawsze mogą być widoczne na pierwszy rzut oka lub po prostu w celu skrócenia drogi dotarcia do nich, np. wystawiając fakturę danemu kontrahentowi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zmienione zostały położenie oraz wygląd wyszukiwarki na bardziej optymalne, będące w zasięgu ręki. Ponadto wyszukiwarka znajduje się w pobliżu menu głównego w postaci ikony “lupki”, która będzie rozwijać się w momencie kliknięcia na nią. Takie rozwiązanie pozwala zyskać więcej przestrzeni na dodatkowe dane i wpływa na brak mylenia ze sobą dwóch wyszukiwarek.

Nowy wygląd wFirma.pl - wyszukiwarka pod ręką

  • Tryb nocny

System wFirma.pl jest oprogramowaniem działającym w modelu SaaS, co w praktyce oznacza nieograniczony dostęp do danych firmy. Ostatnia aktualizacja spowodowała, że możliwość korzystania z systemu bez względu na miejsce i czas nabrała nowego, dosłownego znaczenia. Z myślą o użytkownikach, którzy preferują pracę w systemie w godzinach wieczornych udostępniamy dedykowany do tego widok.

Zmiana kolorystyki na Tryb Nocny jest przede wszystkim znacznym odciążeniem dla zmęczonego wzroku. Tym samym zdecydowanie poprawia się komfort pracy.

Nowy wygląd wFirma.pl - Tryb Nocny 

  • Wysoki kontrast

Wygoda użytkowania systemu jest dla nas priorytetowa, dlatego też w nowej wersji udostępniliśmy możliwość zastosowania specjalnego trybu Wysoki kontrast. Propozycja opiera się przede wszystkim na zmianie kolorystyki, w której dominują kolory czarny i biały. Pozwala to na wyróżnienie wszystkich elementów systemu w jednakowy sposób oraz wpływa na uzyskanie dużej przejrzystości widoków. Ma to również szczególne znaczenie w pracy na monitorach o niskim kontraście.

Nowy wygląd wFirma.pl - wysoki kontrast

Zmieniamy się na lepsze

Opisane zmiany to kolejny krok w stronę udostępniania nie tylko kompleksowego, ale przy tym wygodnego w obsłudze narzędzia do prowadzenia biznesu. Sugerując się Państwa opiniami i potrzebami dokonujemy szeregu modyfikacji zmierzających do uzyskania w pełni intuicyjnego systemu, w którym aktualnie dokonywane zmiany będą miały wpływ na stworzenie przyszłej, mobilnej wersji. Liczymy, że wdrożone przez nas rozwiązania odnośnie wyglądu i funkcjonowania systemu przyczynią się do skutecznego zarządzania firmą.

 

Zdanie naszych Klientów jest dla nas ważne, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie. Uzyskane w ten sposób opinie pozwolą nam poznać Państwa preferencje względem komfortu korzystania z systemu, stanowiąc tym samym cenne źródło informacji.  

Ankieta → Nowy wygląd systemu

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka